Mikro-Automatyka zwiększa moce produkcyjne

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Mikro-Automatyka poinformowała o zwiększeniu mocy przerobowych i osiągnięciu pełnej elastyczności produkcji, dzięki inwestycji w czwarte już urządzenie pick&place - automat Yamaha YSM10 zainstalowany dzięki współpracy z firmą Renex. Działająca od niemal 20 lat Mikro-Automatyka z Gdańska specjalizuje się w precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Oferuje montaż SMT i THT oraz wsparcie logistyczne i projektowe.

Mikro-Automatyka zwiększa moce produkcyjne

- Rok 2020 i początek 2021 pokazał nam, że mamy w firmie duże zapotrzebowanie na dwie wysoko wydajne i wymienne linie produkcyjne, stąd decyzja o wzmocnieniu naszej drugiej linii o maszynę YSM10. Obie linie uzyskały w ten sposób realną wydajność do 50 tys. elementów na godzinę każda. Ta rozbudowa ma dla nas duże znaczenie pod kątem niezawodności. Dysponujemy nowym parkiem maszynowym w postaci dwóch niezależnych linii, dwóch niezależnych pieców 15-strefowych, dwóch stanowisk AOI na kontroli i dodatkowych 7 mikroskopów stereoskopowych. Daje to naszym klientom pewność najwyższej jakości, terminowości i niezawodności montowanych u nas urządzeń - mówił Michał Szypliński, właściciel Mikro-Automatyki.

Yamaha YSM10 to najszybsze urządzenie w swojej klasie, o wydajności do 46000 CPH (wg normy IPC) zachowujące przy tym precyzję na poziomie ±0,025 mm. Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510x460 mm. Automat w standardzie wyposażony jest w odcinacz taśmy z przodu i z tyłu, co znacząco pomaga w utrzymaniu porządku i utylizacji odpadów. Możliwe jest również rozszerzenie jego funkcjonalności o weryfikację współpłaszczyznowości, automatyczny zapis ustawień, zmieniacz tacek, multikamerę czy też system UPS.

źródło: Renex