Mikro-Automatyka zwiększa moce produkcyjne

Firma Mikro-Automatyka poinformowała o zwiększeniu mocy przerobowych i osiągnięciu pełnej elastyczności produkcji, dzięki inwestycji w czwarte już urządzenie pick&place - automat Yamaha YSM10 zainstalowany dzięki współpracy z firmą Renex. Działająca od niemal 20 lat Mikro-Automatyka z Gdańska specjalizuje się w precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Oferuje montaż SMT i THT oraz wsparcie logistyczne i projektowe.

Posłuchaj
00:00

- Rok 2020 i początek 2021 pokazał nam, że mamy w firmie duże zapotrzebowanie na dwie wysoko wydajne i wymienne linie produkcyjne, stąd decyzja o wzmocnieniu naszej drugiej linii o maszynę YSM10. Obie linie uzyskały w ten sposób realną wydajność do 50 tys. elementów na godzinę każda. Ta rozbudowa ma dla nas duże znaczenie pod kątem niezawodności. Dysponujemy nowym parkiem maszynowym w postaci dwóch niezależnych linii, dwóch niezależnych pieców 15-strefowych, dwóch stanowisk AOI na kontroli i dodatkowych 7 mikroskopów stereoskopowych. Daje to naszym klientom pewność najwyższej jakości, terminowości i niezawodności montowanych u nas urządzeń - mówił Michał Szypliński, właściciel Mikro-Automatyki.

Yamaha YSM10 to najszybsze urządzenie w swojej klasie, o wydajności do 46000 CPH (wg normy IPC) zachowujące przy tym precyzję na poziomie ±0,025 mm. Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510x460 mm. Automat w standardzie wyposażony jest w odcinacz taśmy z przodu i z tyłu, co znacząco pomaga w utrzymaniu porządku i utylizacji odpadów. Możliwe jest również rozszerzenie jego funkcjonalności o weryfikację współpłaszczyznowości, automatyczny zapis ustawień, zmieniacz tacek, multikamerę czy też system UPS.

Źródło: Renex

Powiązane treści
Mikro-automatyka rozbudowała potencjał produkcyjny
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Gospodarka
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Gospodarka
TSMC przebija prognozy i osiąga rekordowy kwartalny zysk w wysokości 13,5 mld dolarów

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów