Gdański Northvolt dostarczy systemy bateryjne firmie Fluence

| Gospodarka Zasilanie

Fluence - globalny dostawca technologii, oprogramowania i usług w zakresie magazynowania energii, oraz Northvolt - europejski producent baterii, zawarli porozumienie w sprawie wspólnego rozwoju technologii dla sieciowych systemów magazynowania energii. W ramach umowy Northvolt dostarczy firmie Fluence systemy bateryjne produkowane w fabryce w Gdańsku.

Gdański Northvolt dostarczy systemy bateryjne firmie Fluence

Fluence i Northvolt wspólnie pracują nad rozwojem zrównoważonych systemów bateryjnych nowej generacji, które mają obniżyć całkowity koszt użytkowania i poprawić funkcjonalność technologii, która jest kluczem do niezawodnych, wytrzymałych i zdekarbonizowanych sieci energetycznych. Firmy będą rozwijać hardware baterii oraz systemy zarządzania baterią, zoptymalizowane pod kątem potrzeb i rozwiązań magazynowania energii. W tym celu wykorzystana zostanie wiedza i dane na temat magazynowania energii, zbierane przez Fluence od 12 lat, oraz doświadczenie w produkcji systemów bateryjnych i cyfrowe kompetencje Northvolta.

Porozumienie daje Northvoltowi możliwość dostarczenia systemów na rynek światowy, a także rozbudowuje łańcuch dostaw firmy Fluence poprzez włączenie do niego wiodącego producenta systemów bateryjnych z Europy. W odpowiedzi na wzrost popytu na systemy magazynowania energii, Northvolt ogłosił niedawno inwestycję o wartości 200 mln dolarów w nowy zakład produkcyjny w Gdańsku.

Northvolt koncentruje się na wytworzeniu produktów o jak najniższym śladzie węglowym i opracowaniu najbardziej ekologicznej baterii na świecie. W tym celu korzysta z czystej energii w swoich zakładach produkcyjnych, a także pracuje nad stworzeniem możliwości zaawansowanego recyklingu systemów bateryjnych.

źródło: Northvolt

Zobacz również