PB Technik wyłącznym przedstawicielem firmy Scienscope w Polsce

| Gospodarka Aktualności

PB Technik nawiązał współpracę z amerykańską firmą Scienscope, producentem urządzeń do inspekcji oraz rozwiązań bazujących na wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego. W ofercie PB Technik znajdzie się pełna gama automatów do inspekcji X-ray oraz liczarek X-ray. Wszystkie te urządzenia spełniają oczekiwania Industry 4.0 i są kompatybilne z dotychczas oferowanymi przez PB Technik maszynami i systemami.

PB Technik wyłącznym przedstawicielem firmy Scienscope w Polsce

Firma Scienscope powstała w 1994 roku w Chino, w Kalifornii, stawiając przed sobą zadanie zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania rynku produkcji elektronicznej na niezawodne, a przy tym przystępne cenowo i wszechstronne rozwiązania do inspekcji optycznej. Początkowo Scienscope produkował mikroskopy stereoskopowe dedykowane do inspekcji SMT, procesów naprawczych i precyzyjnych prac montażowych.

W ciągu ponad 25 lat działalności firma Scienscope poszerzyła swój profil działalności wprowadzając na rynek kompleksową ofertę urządzeń do inspekcji rentgenowskiej, systemów do inspekcji wideo, optycznych systemów pomiarowych, liczarek komponentów wykorzystujących promieniowanie X, równocześnie rozwijając asortyment mikroskopów. Obecnie w ofercie Scienscope znajdują się urządzenia do inspekcji X-ray do produkcji o niewielkich nakładach wolumenu, jak i szybkie automaty inline, które sprawdzą się przy produkcji wielkoseryjnej, liczarki komponentów w szerokiej gamie wyposażenia, mogące pracować również inline, spięte z automatycznymi systemami magazynowymi, i wiele innych rozwiązań.

Na początek współpracy PB Technik oferuje klientom liczarkę komponentów AXC-800 III w promocyjnej cenie 49 tys. dolarów netto (cena nie obejmuje kosztów dostawy, instalacji i szkolenia). Liczarka AXC-800 III została wyróżniona nagrodą Mexico Technology Award w październiku 2020 r., w kategorii Inspection - Xray. Jest to wyróżnienie, które potwierdza jakość, niezawodność i innowacyjność tego urządzenia wśród konkurencyjnych rozwiązań.

Wprowadzając do oferty urządzenia firmy Scienscope, PB Technik równocześnie kończy współpracę z firmą Nordson, sprzedającą za pośrednictwem PB Technik liczarki X-ray Assure.

źródło: PB Technik

Zobacz również