Unimicron przyspiesza budowę fabryki za 29 mld NT

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Dostawca substratów IC, Unimicron Technology, przyspiesza budowę swojego zakładu w Yangmei, w północnym Tajwanie o wartości 29 mld NT (1,03 mld dolarów). Firma planuje uruchomienie produkcji substratów ABF w nowej fabryce do pierwszej połowy 2023 roku. Inwestycja ta realizowana jest przez spółkę joint venture założoną przez Unimicrona i Intela.

Unimicron przyspiesza budowę fabryki za 29 mld NT

W pierwszym kwartale 2022 roku będą instalowane urządzenia do produkcji małoseryjnej. Działanie to pozwoli uruchomić produkcję na masową skalę przed pierwotnie zakładanym terminem, czyli drugą połową 2024 roku. Oprócz Unimicrona japońskie przedsiębiorstwa Ibiden i Shinko uruchomią jeszcze w tym roku nowe linie produkcyjne substratów ABF dla Intela. W drugiej połowie tego roku austriacki AT&S również rozpocznie budowę nowego zakładu w Azji Południowo-Wschodniej do realizacji zamówień Intela i innych amerykańskich firm. Wstępne uruchomienie fabryki zaplanowano na 2024 rok, a osiągnięcie jej pełnej wydajności nastąpi w roku 2026.

Dodatkowo źródła wskazują, że Unimicron ma również w 2022 roku odbudować zniszczoną przez pożar fabrykę substratów BT w północnym Tajwanie. W związku z wysokim popytem na substraty ABF firma nie wyklucza wykorzystania niektórych linii odbudowanej fabryki do ich produkcji.

 
Pożar w fabryce Unimicrona w 2020 roku. Na miejsce wysłano wówczas 19 wozów strażackich.

źródło: Digitimes

Zobacz również