Spółka SIM z Lublina zwiększa moce produkcyjne

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma SIM zainwestowała w nową linię produkcyjną obejmującą drukarkę pasty lutowniczej Yamaha YCP10, urządzenie Pick&Place Yamaha YSM10 oraz piec rozpływowy TWS1385 EVO. Wdrożono również system transportowy Reeco pozwalający na niestandardowe ustawienie części linii pod kątem prostym. Całą inwestycję zrealizowano we współpracy z firmą Renex.

Spółka SIM z Lublina zwiększa moce produkcyjne

Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o., działająca nieprzerwanie od 1992 roku, cieszy się zaufaniem podmiotów z wielu sektorów. To niezależna polska firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne i informatyczne.

- W ostatnich latach stało się dla nas jasne, że nasza dotychczasowa wydajność montażu jest niewystarczająca w perspektywie rozwoju naszej firmy. W 2020 roku, mimo trwającej pandemii, mieliśmy bardzo dobre wyniki w zakresie pozyskiwanych kontraktów i wszystko wskazuje na to, że trendy te będą się tylko umacniać. Pokazało nam to, że koniecznym stało się dla nas wyposażenie naszego przedsiębiorstwa w kolejną, nową linię produkcyjną. Już na początku projektu zdaliśmy sobie jednak sprawę, że nasze dostępne przestrzenie produkcyjne nie pomieszczą wszystkich urządzeń w standardowym ustawieniu. We współpracy z naszym wieloletnim partnerem biznesowym - Grupą Renex - udało nam się jednak znaleźć rozwiązanie. Kompletna linia produkcyjna oparta o najwyższej klasy urządzenia Yamaha oraz piec rozpływowy została niejako przełamana z użyciem transporterów kątowych Reeco tak, by idealnie wpisać się w dostępną przestrzeń. Pozwoliło nam to na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa o całą jedną linię bez konieczności przebudowy czy zmiany lokalizacji - komentował Przemysław Podstawka - dyrektor Pionu Produkcji i Serwisu Spółki Inżynierów SIM.

źródło: Renex