W 2026 roku wartość rynku światłowodów przekroczy 32 mld dolarów

| Gospodarka Optoelektronika

Technologia światłowodowa znajduje obecnie szerokie zastosowanie w branży medycznej i telekomunikacyjnej, a także w sektorze wojskowym i motoryzacyjnym. Jedną z jej głównych cech jest odporność na zakłócenia elektromagnetyczne i wyższa przepustowość, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. W roku 2020 rynek komponentów do sieci światłowodowych był wyceniony na 19,8 mld dolarów. Według raportu przygotowanego przez Global Industry Analysts, w 2026 roku jego wartość osiągnie 32,5 mld dolarów, przy wzroście opisanym wskaźnikiem CAGR na poziomie 8,2%.

W 2026 roku wartość rynku światłowodów przekroczy 32 mld dolarów

Analitycy oszacowali wartość amerykańskiego rynku technologii światłowodowych w 2021 roku na 4,4 mld dolarów. W 2026 roku rynek ten osiągnie wartość 8,5 mld dolarów, przy 9,9% wzroście rok do roku. Obecnie Stany Zjednoczone odpowiadają za 20,3% globalnego rynku światłowodów. Wśród innych regionów ze znaczącym potencjałem znajdują się Japonia i Kanada, dla których prognozuje się wskaźnik CAGR odpowiednio 6,4 i 7,1%.

Sektor wzmacniaczy optycznych

W 2020 roku wartość rynku wzmacniaczy optycznych w takich regionach, jak Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Chiny i Europa wyniosła łącznie 1,8 mld dolarów. W 2026 roku sektor wzmacniaczy optycznych ma być wyceniony na 2,9 mld dolarów, przy rocznej stopie wzrostu CAGR o wartości 6,8%. Chiny zajmą tu czołowe miejsce pod względem najszybciej rozwijających się segmentów technologii światłowodowych.

Segment końcowych komponentów sieci światłowodowych

Z analizy rynku wynika, że sektor transceiverów optycznych do końca okresu prognozy osiągnie wartość 15,5 mld dolarów, przy wzroście średniorocznym wynoszącym 8,6%. W związku z pandemią, która wymusiła przejście segmentu edukacyjnego i biznesowego na zdalny tryb pracy, wskaźnik CAGR został podniesiony do 9%. Obecnie rynek transceiverów optycznych odpowiada za 25,2% rynku światłowodów.

źródło: Electronicsb2b