BAE Systems rozwija z firmą Intel współpracę w dziedzinie obronności

| Gospodarka Aktualności

Firma BAE Systems ogłosiła zawarcie strategicznej umowy biznesowej swojej jednostki badawczo-rozwojowej FAST Labs, na mocy której uzyskała ona priorytetowy dostęp do wybranych technologii Intela. Porozumienie ma pomóc w przyspieszeniu rozwoju rozwiązań do zastosowań wojskowych, umożliwiając opracowywanie i szybsze wdrażanie aplikacji obronnych nowej generacji, opartych na najbardziej zaawansowanej technologii firmy Intel. W oświadczeniu dotyczącym stosowanych technologii nie podano żadnych dalszych szczegółów.

BAE Systems rozwija z firmą Intel współpracę w dziedzinie obronności

Ogłoszenie jest następstwem realizowania przez BAE Systems i Intela innych wspólnych działań, takich jak aktualizacja technologii Intel Agilex FPGA oraz program SHIP-Digital, który ma na celu rozszerzenie szerokopasmowej platformy przetwarzania sygnałów radiowych firmy Intel o aplikacje obronne o ograniczonej mocy i rozmiarze.

Pod koniec ubiegłego roku Departament Obrony USA dołączył firmę Intel do drugiej fazy programu State-of-the-Art Heterogenous Integration Prototype (SHIP). Projekt jest realizowany przez US Naval Surface Warfare Center, Crane Division i administrowany przez National Security Technology Accelerator.

- Firma Intel i rząd USA mają wspólny priorytet w rozwijaniu krajowej technologii produkcji półprzewodników. Program SHIP umożliwi Departamentowi Obrony skorzystanie z zaawansowanych możliwości pakowania półprzewodników, pozwoli na dywersyfikację łańcucha dostaw oraz na ochronę własności intelektualnej, przy jednoczesnym wspieraniu w USA bieżących badań i rozwoju w zakresie półprzewodników - powiedział w październiku 2020 r. Jim Brinker, prezes i dyrektor generalny Intel Federal LLC.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również