Koreańscy dostawcy pamięci z lepszymi wynikami sprzedaży niż oczekiwano

Według Digitimes Research, dwóch największych koreańskich producentów pamięci - Samsung Electronics i SK Hynix - optymistycznie ocenia wyniki swojej działalności w drugiej połowie 2021 roku, dzięki dużemu zapotrzebowaniu na pamięć do urządzeń mobilnych i serwerów.

Posłuchaj
00:00

Wyniki dwóch dostawców pamięci przekroczyły oczekiwania. Sprzedaż układów DRAM i NAND flash w drugim kwartale 2021 roku wyniosła łącznie 17,7 bln KRW (25,8 mld dolarów). Średnia cena jednostkowa (ASP) pamięci flash NAND wzrosła sekwencyjnie w porównaniu ze spadkiem odnotowanym w pierwszym kwartale.

Samsung i SK Hynix zamierzają jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek 176-warstwowe chipy NAND i pamięci DRAM wykonane w technologii EUV powyżej 10 nm, co nie tylko zwiększy opłacalność ich produkcji, ale także wpłynie na ich przewagę nad innymi międzynarodowymi konkurentami w zakresie zaawansowanych procesów technologicznych.

Źródło: Digitimes

Powiązane treści
Dynamic Flash Memory następcą pamięci DRAM
Korea Południowa z planem relokacji pozyskiwania materiałów do produkcji IC
Koreańskie firmy planują agresywną ekspansję na rynku baterii EV
Ceny NAND flash mogą w drugiej połowie roku spadać
Ceny pamięci Flash NAND mogą w 2020 r. wzrosnąć o 40%
Pandemia nieznacznie osłabiła branżę pamięci
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rozwiązania brzegowe Edge AI napędzane przez NVIDIA Jetson Thor
Komponenty
Firmy Farnell i Fulham nawiązały globalne partnerstwo dystrybucyjne
Komponenty
Materiały przewodzące w elektrotechnice: miedź, aluminium i srebro - porównanie właściwości i zastosowań
Projektowanie i badania
Komputery AI PC – czy powtórzą sukces pecetów?
Projektowanie i badania
Grupa Elhurt powołuje spółkę specjalizującą się w produkcji małoseryjnej i prototypowej - Integrel EMS
Komponenty
Polska marka GOODRAM pokazuje pierwszy na świecie dysk SSD 122,88 TB dla centrów danych
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Opinie
GaN na krzemie nowym otwarciem w aplikacjach RF
Gospodarka
ROHM i Tata Electronics nawiązują strategiczne partnerstwo w zakresie półprzewodników
Gospodarka
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów