Koreańskie firmy planują agresywną ekspansję na rynku baterii EV

| Gospodarka Zasilanie

Korea Południowa buduje niezbędną infrastrukturę, by stać się liderem w globalnym łańcuchu dostaw pojazdów elektrycznych (EV), a jej trzej najwięksi producenci akumulatorów do tych pojazdów kontrolują około jednej trzeciej światowego rynku tych komponentów.

Koreańskie firmy planują agresywną ekspansję na rynku baterii EV

Trzej główni producenci akumulatorów do pojazdów elektrycznych w tym kraju - LG Energy Solution, Samsung SDI i SK Innovation - planują w 2022 r. rozszerzenie produkcji. Firmy te przez lata skupiały się na akumulatorach trójskładnikowych, jednak ostatnio rozpoczęły opracowywanie akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP), które są tańsze i bezpieczniejsze niż trójskładnikowe. Inni koreańscy producenci akumulatorów do EV, w tym Enertech International, Kokam i Sebang Global Battery, rozpoczęli w branży konkurencyjne działania, opracowując innowacyjne technologie produkcji akumulatorów oraz zwiększając zdolności produkcyjne w kraju i za granicą.

 
Wytwarzanie baterii do pojazdów elektrycznych w Korei Południowej

Chociaż Korea Południowa jest w dużym stopniu uzależniona od Chin, jeśli chodzi o surowce, producenci akumulatorów dywersyfikują źródła dostaw i znajdują sposoby na zabezpieczenie przyszłego zaopatrzenia surowcowego. Lokalni dostawcy materiałów katodowych i anodowych opracowują strategie mające na celu wzmocnienie ich konkurencyjności w globalnym łańcuchu dostaw.

Posco Chemical koncentruje się na zwiększeniu zawartości niklu w materiałach katodowych. EcoPro BM planuje ukończyć pod koniec 2024 roku swoją pierwszą zagraniczną fabrykę materiałów katodowych, a L&F zamierza zwiększyć roczną zdolność produkcyjną w swoich zakładach w Korei Południowej do 200 tys. ton w 2025 roku.

Pod względem recyklingu akumulatorów litowo-jonowych Korea Południowa zajmuje czołową pozycję w branży. Kraj ogłosił czteroletni projekt rozwoju technologii akumulatorów litowo-jonowych i utworzył centra zbiórki zużytych akumulatorów EV. Dużych inwestycji w biznes recyklingu dokonali główni producenci akumulatorów oraz dostawcy materiałów akumulatorowych. Jednak oprócz nich również firmy, takie jak Earthtech, GS E&C i Sungeel HiTech, uruchomiły niedawno nowe zakłady recyklingu i realizują projekty w Korei i innych krajach.

źródło: DigiTimes

Zobacz również