Korea Południowa z planem relokacji pozyskiwania materiałów do produkcji IC

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Rząd Korei Południowej niedawno ogłosił plany pozyskiwania połowy materiałów do produkcji półprzewodników z lokalnych źródeł do 2030 roku. Obecnie w kraju pozyskuje się 30% surowców z lokalnych źródeł. Korea południowa jest bazą dla takich producentów, jak Samsung i SK Hynix, dlatego rząd prowadzi działania w celu zwiększenia stabilności łańcucha dostaw.

Korea Południowa z planem relokacji pozyskiwania materiałów do produkcji IC

Rząd i sektor prywatny zainwestują 300 mld wonów (230 mln dolarów) w rozwój nowych technologii w małych przedsiębiorstwach oraz fuzje i przejęcia firm specjalizujących się w projektowaniu układów scalonych. Realizację inwestycji zaplanowano na rok 2023.

W ramach ogłoszonej strategii, Korea Południowa przeznaczy dodatkowe 950 mld wonów na wykształcenie m.in. inżynierów w kierunku chipów energetycznych i samochodowych w latach 2024-2030. Do 2029 roku zostanie przeznaczone 1,25 bln wonów na rozwój układów wspierających procesy sztucznej inteligencji.

Rząd przyjrzy się finansowaniu podstawowej infrastruktury energetycznej i wodnej, tam gdzie rozwijają się zakłady produkcyjne półprzewodników, w tym w miastach Pyeongtaek i Yongin. Rozważy również rozszerzenie ulg podatkowych dla inwestycji w infrastrukturę przez duże firmy. Ministerstwo dodało, że sektor prywatny i rząd będą współpracować w celu przeszkolenia co najmniej 150 tys. osób w ciągu 10 lat, aby wzmocnić siłę roboczą w dziedzinie półprzewodników.

źródło: Nikkei Asia