Półprzewodniki sprzedają się niczym ciepłe bułeczki

| Gospodarka Aktualności

Perspektywy biznesowe na III kwartał 2021 roku wyglądają dobrze dla większości czołowych producentów układów scalonych, mówią analitycy IC Insights. Prognozy wzrostu sprzedaży wahają się, ale maksymalne stopy wzrostu mają sięgnąć nawet 13%.

Półprzewodniki sprzedają się niczym ciepłe bułeczki

W okresie świątecznym spodziewany jest silny wzrost popytu na smartfony 5G, elementy infrastruktury komunikacyjnej i serwery. Taki sprzęt wykorzystuje chipy wytwarzane w najnowszych technologiach procesowych (7 i 5 nm), stąd duże wzrosty dotyczą firm z tego obszaru tematycznego. Przewiduje się, że sprzedaż półprzewodników utrzyma się na wysokim poziomie do końca roku, co potwierdza obecne prognozy IC Insights dotyczące 24% wzrostu światowej sprzedaży półprzewodników w tym roku.

Podobnie pozytywne informacje podała Semiconductor Industry Association (SIA). Globalna sprzedaż branży półprzewodników wyniosła 45,4 mld dolarów w lipcu 2021 roku, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu do lipca 2020, i o 2,1% więcej niż w czerwcu 2021 roku. Tym razem najlepiej wypadły kraje europejskie (+38%), dalej region Azji i Pacyfiku (31%), Chiny (28,9%), obie Ameryki (26,8%) i Japonia (20,9%).