Foxconn będzie produkować półprzewodniki

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Foxconn ogłosił podpisanie kontraktu o wartości 2,52 mld NT (90,67 mln dolarów) z Macronix International, dostawcą pamięci nieulotnych (NVM). W ramach umowy Foxconn przejmie jego fabrykę 6-calowych płytek krzemowych i sprzęt w Hsinchu Science Park (HSP). Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca tego roku. Fabryka w Hsinchu ma stać się globalnym centrum półprzewodników dla firmy Foxconn.

Foxconn będzie produkować półprzewodniki

Nabycie fabryki chipów w Hsinchu Science Park oznacza oficjalne rozpoczęcie działalności Foxconna w dziedzinie produkcji i rozwoju półprzewodników - zwłaszcza tranzystorów SiC. Prezes Foxconna, Liu Young-way powiedział, że do 2024 roku moce produkcyjne fabryki wyniosą 15 tys. płytek krzemowych miesięcznie. Wytwarzane chipy w tym zakładzie mają zasilić układy elektroniczne 30 tys. EV miesięcznie.

Foxconn niedawno ogłosił plany stania się głównym graczem na globalnym rynku pojazdów elektrycznych. Firma zapewnia, że prowadzi rozmowy z zakładami foundry na temat możliwej współpracy przy produkcji chipów do EV.

źródło: Digitimes, Reuters

Zobacz również