Hon Hai wesprze rozwój półprzewodników w Chinach

| Gospodarka Aktualności

Tajwańska firma Hon Hai Precision Industry ogłosiła, że ​​jej spółka zależna Foxconn Industrial Internet (FII) zainwestuje 2,22 mld CNY (348,83 mln USD) w fundusz private equity, aby za jego pośrednictwem finansować zaawansowane projekty z zakresu produkcji precyzyjnej oraz firmy wytwarzające półprzewodniki w prowincji Guangdong, w Chinach.

Hon Hai wesprze rozwój półprzewodników w Chinach

FII będzie największym partnerem w Shengfeng (Guangzhou) Industrial Investment Fund, który zgromadzi całkowitą kwotę w wysokości 3,331 mld CNY. Współinwestorami funduszu będą również: Wise Road Capital, Dongguan Technology Innovation Financial Group oraz Zhuhai Development and Investment Fund. Fundusz Shengfeng zainwestuje w Guangda Rongzhi Industry Group - finansowany przez państwo konglomerat, który będzie rozwijał pakowanie i testowanie układów scalonych, jednostkę foundry produkującą podłoża półprzewodnikowe, a także projektowanie układów scalonych.

Firma Wise Road właśnie ogłosiła przejęcie za 1,46 mld CNY czterech zakładów zajmujących się pakowaniem i testowaniem układów scalonych, które należały do Advanced Semiconductor Engineering (ASE) w Jiangsu i Shandong w Chinach.

Według chińskich mediów internetowych OFweek, Guangda Rongzhi Industry Group dąży do przyspieszenia rozwoju przemysłu półprzewodnikowego w prowincji Guangdong. Założony poziom rozwoju ma być osiągnięty do 2025 r., zgodnie z czternastym planem pięcioletnim rządu. W ramach planu firmy z branży półprzewodników i układów scalonych w prowincji Guangdong muszą osiągnąć całkowitą roczną sprzedaż na poziomie co najmniej 400 mld CNY do 2025 roku. Jest to zadanie trudne, gdyż ich rzeczywiste przychody w 2020 roku wyniosły zaledwie 170 mld CNY, co oznacza, że firmy półprzewodnikowe z Guangdong muszą w ciągu 5 lat ponad dwukrotnie zwiększyć swoje przychody.

OFweek poinformował w raporcie, że ambitne projekty, takie jak inwestycje o wartości 30 mld CNY w Guangda Zhirong Industry Group, będą dla osiągnięcia powyższego celu kluczowe. Według doniesień, celem Guangzhou Development District jest również osiągnięcie do 2025 roku wartości produkcji przemysłu półprzewodnikowego wynoszącej 100 mld CNY.

źródło: DigiTimes

Zobacz również