Renex wprowadza pochłaniacze oparów nowej generacji

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Grupa Renex wprowadza do swojej oferty pochłaniacz oparów nowej generacji RE-FCE-001. Urządzenie zostało wyposażone w wentylator z wymiennym filtrem, co pozwala wyciągać powietrze i zatrzymywać w środku szkodliwe substancje. System tworzy jednostka główna oraz dwa wychodzące z niej elastyczne ramiona o długości 1400mm i średnicy 60mm.

Renex wprowadza pochłaniacze oparów nowej generacji

Urządzenie zostało stworzone z myślą o pracy w przestrzeniach produkcji i naprawy urządzeń elektronicznych – w tym strefach EPA - gdzie występują niebezpieczne dla zdrowia opary topników. Jego możliwe przeznaczenie, w szczególności przy zastosowaniu specjalistycznych filtrów, jest jednak szersze i obejmuje inne branże oraz działalności, w których występuje konieczność zminimalizowania ekspozycji osób na zawieszone w powietrzu niebezpieczne gazy i cząstki.

Pochłaniacz oparów REECO pozwala na łatwe zabezpieczenie dwóch stanowisk pracy, które - uwzględniając długość ramion - mogą być oddalone od siebie nawet do dwóch i pół metra. Urządzenie może pracować w niewielkiej odległości od użytkowników - często realizujących zadania wymagający precyzji. Z tego względu w zastosowanej technologii położono szczególny nacisk na poziom emitowanego dźwięku. Pochłaniacz, przy standardowych ustawieniach 50% prędkości silnika, nie przekracza poziomu 55dbA. Dzięki temu, jednostka główna może być ustawiona pod blatem jednego ze stanowisk roboczych, jakie system zabezpiecza.

Urządzenie można obsługiwać nie tylko poprzez główny panel, ale również bezprzewodowym pilotem, co zwiększa ergonomię i nie wymaga od użytkownika schylania się pod stół przy każdorazowym włączaniu urządzenia czy zmianie ustawień (m.in. 10 trybów przepływu powietrza). Dla dodatkowego ułatwienia system jest wyposażony w monitor stanu filtra i alarm ostrzegający użytkownika o ograniczonym działaniu lub konieczności wymiany.

Co szczególnie istotne dla wielu przedsiębiorców, w szczególności producentów pakietów elektronicznych i serwisów, urządzenie zostało opracowane tak by było możliwie najbardziej mobilne, pozwalając na łatwe przemieszczenie pochłania w inne miejsce wraz ze zmieniającą się i reorganizowaną strefą pracy. Nowy pochłaniacz jest niewielkich rozmiarów, oparty na kółkach i nie wymaga żadnych przyłączy poza zasilaniem. Elastyczne ramiona są ponadto łatwe do ustawienia w polu roboczym stanowiska pracy.

źródło: Renex

Zobacz również