Nvidia stara się o zgodę UE na przejęcie ARM

| Gospodarka Aktualności

Producent układów GPU Nvidia przedstawił nowe warunki przejęcia w związku ze staraniami o uzyskanie od UE zgody o charakterze antymonopolowym na zakup brytyjskiej firmy ARM za kwotę 54 mld dolarów.

Nvidia stara się o zgodę UE na przejęcie ARM

Umowa ogłoszona przez największego na świecie producenta układów graficznych i AI w zeszłym roku wywołała obawy w branży półprzewodników, czy ARM może pozostać neutralnym graczem udzielającym licencji klientom na architekturę układów. Unijny organ ochrony konkurencji nie podał szczegółów nowych warunków. Decyzja ma być ogłoszona 27 października.

Nvidia, aby rozwiać obawy takich gigantów, jak Samsung, Qualcomm i Apple zapewnia, że ​​utrzyma firmę Arm jako neutralnego dostawcę technologii. Firmami, które jak najbardziej za przejęciem przez Nvidię działalności ARM są Broadcom, MediaTek i Marvell.

Brytyjskie przedsiębiorstwo ARM obecnie należy do SoftBanku i jest kluczową firmą na światowym rynku półprzewodników. Opracowana architektura procesorów ARM jest wykorzystywana przez prawie każdy smartfon i miliony innych urządzeń.

źródło: Reuters

Zobacz również