SK Hynix szuka możliwości przejęcia Arm przy pomocy konsorcjum

| Gospodarka Aktualności

Południowokoreański producent chipów SK Hynix chce utworzyć konsorcjum, aby przejąć brytyjską firmę półprzewodnikową Arm. Umowa dotycząca zakupu od SoftBanku firmy Arm przez Nvidię została wstrzymana w lutym bieżącego roku.

SK Hynix szuka możliwości przejęcia Arm przy pomocy konsorcjum

W branży półprzewodnikowej miała to być największa w historii transakcja przejęcia, wyceniona pierwotnie na 40 mld dolarów. Fiasko transakcji było skutkiem decyzji wydanych przez antymonopolowych regulatorów z USA i Europy, a także braku zgody Chin. Obserwatorzy oceniają, że obecny pomysł ewentualnego przejęcia Arm znajduje się na bardzo wczesnym etapie realizacji.

- Sprawdzamy, czy możliwe jest utworzenie konsorcjum, wraz ze strategicznymi partnerami, aby wspólnie dokonać przejęcia. Nie wierzę, że Arm jest firmą, którą mogłoby kupić jedno przedsiębiorstwo - mówił Park Jung-ho, CEO SK hynix.

Wcześniej południowokoreański regulator antymonopolowy wydał zgodę przejęcia przez SK hynix lokalnego producenta chipów Key Foundry. Transakcja miała na celu zwiększenie kontraktowych mocy produkcyjnych chipów, które obejmują niewielką część działalności inwestora.

Park Jung-ho obejmuje również stanowisko CEO SK Square Co., spółki inwestycyjnej SK Telecom. Wyjaśniał, że firma ta przygląda się potencjalnej fuzji w branży półprzewodników. Podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy SK Square mówił, że może kupić Arm nawet nie w całości, gdyż nie musi kupować większości udziałów, by móc kontrolować firmę.

źródło: electronicsB2B.com