SK Hynix zawarł przekraczający 4 mld dolarów kontrakt z ASML

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma SK Hynix zawarła 5-letni kontrakt o wartości 4,75 bln wonów (4,3 mld dolarów) z ASML na zakup sprzętu do wytwarzania półprzewodników w technologii ekstremalnego ultrafioletu (EUV). SK Hynix ogłosił w lutym tego roku, że ukończono budowę nowej fabryki chipów DRAM. Obiekt będzie funkcjonował pod nazwą M16. Zakład ten jest pierwszym obiektem firmy, w którym zainstalowano sprzęt EUV. SK Hynix ogłosił, że od drugiej połowy tego roku planuje uruchomić produkcję pamięci DRAM z wykorzystaniem technologii EUV.

SK Hynix zawarł przekraczający 4 mld dolarów kontrakt z ASML

Czwarta generacja 10-nanometrowego procesu technologicznego "1a-nm" opracowanego przez SK Hynix zostanie pierwszy raz zastosowana przy produkcji pamięci DRAM EUV. Zakład M16 o powierzchni 57 tys. m² został umiejscowiony w Icheon, gdzie znajduje się siedziba SK Hynix. Fima rozpoczęła budowę tej fabryki w listopadzie 2018 roku.

Pierwszym dostawcą pamięci DRAM, który do ich produkcji zastosował proces EUV był Samsung Electronics. Koncern wcześniej ogłosił plany wdrożenia tej technologii do produkcji chipów DRAM w procesie 10 lub 14 nm. Samsung zamierza w tym roku uruchomić masową produkcję pamięci DRAM opartych o ten proces i specyfikację LPDDR5.

źródło: Digitimes