Rynek energoelektroniki osiągnie wartość 26 mld dolarów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według danych przygotowanych przez agencję analityczną Yole Developpement, rynek podzespołów energoelektronicznych w 2026 roku osiągnie wartość 26 mld dolarów. Motoryzacja, przemysłowe napędy i telekomunikacja będą głównymi czynnikami napędzającymi segment komponentów dyskretnych, który w 2026 roku przekroczy 16 mld dolarów. Pojazdy elektryczne, silniki przemysłowe i sprzęt AGD do 2026 roku przyczynią się do wzrostu rynku modułów mocy, osiągając poziom 10 mld dolarów.

Rynek energoelektroniki osiągnie wartość 26 mld dolarów

- Przyglądając się uważnie różnym typom komponentów energoelektronicznych, należy wziąć pod uwagę trzy podstawowe elementy. Obecnie kluczowym segmentem stał się rynek układów o niskim poborze mocy wykorzystujący tranzystory MOSFET - powiedziała Ana Villamor z Yole Developpement.

Rynek układów małej mocy, których architektura opiera się na krzemowych tranzystorach MOSFET, będzie nadal rósł w tempie 3,8% rocznie w latach 2020-2026. Segment ten jest napędzany przez elektronikę użytkową, samochodowe systemy pomocnicze i małe aplikacje w przemyśle energetycznym.

Za znaczną część zapotrzebowania na tranzystory MOSFET odpowiada sprzedaż urządzeń na rynku konsumenckim. Tranzystory typu GaN odbiorą część rynkowego udziału odpowiednikom krzemowym, głównie w zakresie szybkich ładowarek.

źródło: Electronics Weekly