Tajwańscy producenci pamięci ze spadkiem przychodów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Tajwańscy producenci układów pamięci odnotowali w lipcu spadek przychodów. Firmy Macronix International, Nanya Technology i Winbond Electronics odnotowały spadki przychodów odpowiednio o 8%, 16% i 17%.

Tajwańscy producenci pamięci ze spadkiem przychodów

W lipcu przychody Macronixa wyniosły 3,6 mld NT (120 mln dolarów amerykańskich). Przychody z ostatnich siedmiu miesięcy tego roku wyniosły 26,54 mld NT, co oznacza wzrost o 4,8% rok do roku. Firma pod względem sprzedaży optymistycznie prognozuje trzeci kwartał tego roku. Producent zapewnia, że będzie w stanie osiągnąć sekwencyjny wzrost przychodów w czwartym kwartale tego roku pomimo większych problemów, z którymi boryka się rynek pamięci. Macronix dodatkowo poinformował, że w czerwcu połowę stanów magazynowych stanowiły układy pamięci typu ROM.

Producent chipów DRAM, Nanya, odnotował w lipcu przychody na poziomie 4,4 mld NT, co jest najniższym wynikiem od 31 miesięcy. Przychody z pierwszych siedmiu miesięcy 2022 roku wyniosły 42,37 mld NT, co oznacza spadek o 12,3% rok do roku.

Winbond, specjalizujący się w pamięciach DRAM i układach typu flash, w lipcu odnotował przychody poniżej 8 mld NT. Tegoroczne lipcowe przychody były uznane, za najniższe od 17 miesięcy. Łączne przychody Winbonda z siedmiu ostatnich miesięcy wyniosły 60,55 mld NT , co oznacza wzrost o 8,8% w porównaniu z rokiem poprzednim.

źródło: DigitalTimes

Zobacz również