Elproma i DCD pokazują się na targach CEATEC w Japonii

| Gospodarka Aktualności

Po długiej przerwie wywołanej pandemią odradzają się powoli największe imprezy targowe w Azji. Przykładem może być CEATEC w Japonii – największa tamtejsza wystawa i konferencja poświęcona elektronice i IT, porównywalna do niemieckiego Cebitu oraz amerykańskiego CES. Na tegorocznych targach Polska miała swój pawilon, który zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Elproma i DCD pokazują się na targach CEATEC w Japonii

Z branży elektronicznej do Japonii pojechały dwie firmy: DCD-SEMI - spółka zależna polskiego Digital Core Design (DCD) (dostawca IP Cores) oraz Elproma Elektronika, która zaprezentowała serwery czasu NTS-5000 (w wersji NATO coded z ochroną antyspoofingową SafeTime GNSS Guard, tj. o podwyższonym bezpieczeństwie), NTSpico3 najmniejszy serwer czasu świata do autonomicznej robotyki Industry 4.0 oraz RB-MTX4-PRO z TSN (pierwszy router z TSN).

Serwery czasu są wiodącym produktem firmy od lat, niemniej warto dostrzec nowe rozwiązania firmy - FOSREM - światłowodowy żyroskop optyczny klasy FOG i sejsmograf do sejsmologii rotacyjnej. Jesteśmy, po Francji (iXBlue) i USA (Emcore), trzecim krajem świata posiadającym takie rozwiązanie.