Emitech otworzył nowe centrum testów kompatybilności elektromagnetycznej

| Gospodarka Pomiary

Kluczowy francuski gracz w zakresie testów środowiskowych zapewniających zgodność z obowiązującymi normami i przepisami, ogłosił otwarcie nowego centrum testowego poświęconego kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) sprzętu elektronicznego oraz homologacji pojazdów i kwalifikacji dużych systemów. Inwestycja wyniosła 10 mln euro.

Emitech otworzył nowe centrum testów kompatybilności elektromagnetycznej

Emitech specjalizuje się w testach środowiskowych, poddając sprzęt obciążeniom typowym dla rzeczywistych warunków, jak ekstremalne temperatury, wysoka wilgotność, wibracje, wstrząsy, kurz, korozja i inne. Unikalny, nowy ośrodek testowy, zlokalizowany w Europie, dysponuje największą (27 m x 18 m x 10,5 m) i najnowszą klatką Faradaya zbudowaną we Francji. Placówka jest przeznaczona do testowania kompatybilności elektromagnetycznej, służąc zaspokajaniu potrzeb homologacyjnych (UN ECE R10) szerokiej gamy pojazdów, a także kwalifikacji dużych układów.

Centrum posiada hamownię podwoziową z napędem na 2 lub 4 koła, służącą do testowania pojazdów gotowych do jazdy, która może symulować prędkość do 120 km/h i prędkość wiatru do 60 km/h, przy rozstawie osi do 6 metrów i nośności do 6 ton na oś. Pozwala to prowadzić testy ciągników siodłowych i sprzętu rolniczego. Dostępna jest również duża przestrzeń ładunkowa, mogąca utrzymać do 40 ton, co pozwala na umieszczanie maszyn budowlanych i sprzętu o dużym tonażu i objętości, spotykanego w różnych sektorach obrony, w lotnictwie, kolejnictwie oraz np. energetyce jądrowej i przemyśle.

Na zdjęciu głównym: Marc Mortureux - DG de la PFA, Mathieu Cognet - PDG Emitech, Stéphane Lassausse - DG Emitech, Charles Rodwell - Député de la 1ere circonscription des Yvelines.
fot. Emitech

źródło: Emitech