Innovusion napędza branżę LiDAR-ową bezprecedensowym wzrostem

| Gospodarka Optoelektronika

Firma Innovusion - dostawca wysokowydajnych czujników i rozwiązań LiDAR - ogłosiła, że dostarczyła łącznie 200 tys. urządzeń LiDAR dla pojazdów, osiągając istotną granicę jako globalny lider w branży. Według dokumentu "Global Automotive LiDAR Market and Technology Report 2023" firmy Yole Intelligence, Innovusion to szybko rozwijający się gracz, posiadający w 2022 r. większość udziału w rynku LiDAR-ów dla samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych.

Innovusion napędza branżę LiDAR-ową bezprecedensowym wzrostem

Firma znacznie przekroczyła prognozę Yole Intelligence z poprzedniego roku i w 2022 r. na rynku LiDAR-ów do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych była liderem zarówno wielkości sprzedaży, jak i przychodów. W 2023 roku Innovusion w dalszym ciągu przewodzi dostawom czujników LiDAR na dużą skalę, dzięki różnym partnerstwom, jak np. z producentem samochodów NIO, który wykorzystuje urządzenie Falcon w ośmiu modelach, w tym ET7, ES7 i ET5.

W sektorze motoryzacyjnym producenci muszą spełniać niezwykle rygorystyczne wymagania dotyczące możliwości wytwarzania produktów, dojrzałości łańcucha dostaw, cyklu produkcyjnego i niezawodności, zachowując jednocześnie precyzyjny montaż przyrządów optycznych, masową produkcję oraz gwarantowaną wydajność. W 2021 roku Innovusion opracował od podstaw pierwszy na świecie wysokowydajny łańcuch dostaw LiDAR-ów klasy motoryzacyjnej. Obecnie lekka linia produkcyjna firmy osiągnęła 90% automatyzacji, zapewniając terminową i wydajną produkcję.

Według raportu Yole Intelligence popyt na LiDAR-y w pojazdach w dalszym ciągu szybko rośnie na całym świecie. Oczekuje się, że przychody rynku wzrosną do prawie 4,5 mld dolarów do 2028 r., w porównaniu do 300 mln dolarów w roku 2022. Roczna zdolność produkcyjna Innovusion wynosi obecnie ponad 300 tys. sztuk, a firma planuje nowe linie produkcyjne, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

W celu wprowadzenia najnowocześniejszego rozwiązania LiDAR-owego do branży motoryzacyjnej w 2023 roku firma Innovusion ogłosiła nawiązanie współpracy z kilkoma firmami na całym świecie, w tym Wideye, Exwayz i D2 Traffic. Aktywnie współpracuje już z kilkoma innymi firmami, w tym z NIO, TuSimple, EACON, Deepway, AUTRA TECH i MOGO Auto.

źródło: Innovusion

Zobacz również