Do 2033 r. rynek chipów NFC będzie rósł przy wskaźniku CAGR równym 15%

| Gospodarka Komunikacja

Według analityków Fact.MR, globalny rynek chipów NFC w 2023 r. osiągnie wycenę na poziomie 1,9 mld dolarów, a przewidywany na lata 2023–2033 wskaźnik CAGR wyniesie 15%. Głównym katalizatorem rozwoju rynku chipów NFC jest gwałtowny wzrost popularności płatności mobilnych na całym świecie. Sprzedaż chipów NFC napędza również popularność ładowania bezprzewodowego i systemów diagnostycznych pojazdów. Oczekuje się, że do 2033 roku globalny rynek chipów NFC osiągnie wartość 7,6 mld dolarów.

Do 2033 r. rynek chipów NFC będzie rósł przy wskaźniku CAGR równym 15%

Ponieważ coraz więcej osób korzysta przy transakcjach ze smartfonów, technologia NFC zaczęła odgrywać kluczową rolę. Dzięki niej smartfony mogą ułatwiać bezpieczne i wygodne płatności w terminalach zbliżeniowych, przewyższając łatwość i bezpieczeństwo konwencjonalnych metod płatności. Wzrost sprzedaży chipów NFC wynika również z rozkwitu Internetu Rzeczy, gdzie technologia NFC jest wykorzystywana w inteligentnych domach czy połączonych sieciowo samochodach. Urządzenia wyposażone w funkcjonalność NFC ułatwiają bezpieczną wymianę danych, co jest istotnym aspektem wielu funkcji IoT.

Rynek chipów NFC odnotowuje niezwykłą ekspansję napędzaną rosnącymi wymaganiami w wielu sektorach, takich jak opieka zdrowotna, handel detaliczny, transport i finanse. Opieka zdrowotna w dużym stopniu opiera się na technologii NFC przy monitorowaniu pacjentów i przy zdalnych usługach medycznych. NFC jest szeroko stosowane w sektorze ochrony zdrowia w Niemczech. Z kolei sprzedawcy detaliczni wykorzystują NFC do usprawniania interakcji z klientami, oferując różnorodne możliwości płatności mobilnych i spersonalizowane promocje. W regionie Azji i Pacyfiku wiodącym rynkiem są Chiny, gdzie rozszerza się wykorzystanie NFC w sektorze bankowym.

źródło: Electronic Specifier