Samsung zintegruje SmartThings Energy z API firmy Tesla

| Gospodarka Aktualności

Samsung ogłosił rozpoczęcie integracji usług z Teslą. Rozwiązanie będzie łączyć SmartThings Energy z produktami firmy Tesla, takimi jak system do magazynowania energii Powerwall, inwertery solarne, rozwiązania do ładowania Wall Connector oraz pojazdy elektryczne. Celem jest usprawnienie zarządzania energią domową poprzez łatwą dostępność informacji związanych z wytwarzaniem, magazynowaniem i wykorzystaniem energii przez użytkownika.

Samsung zintegruje SmartThings Energy z API firmy Tesla

Dzięki otwartemu oprogramowaniu API rozszerzone zostaną możliwości SmartThings Energy co zaowocuje tworzeniem wygodniejszych i bardziej energooszczędnych rozwiązań domowych dla konsumentów. Samsung zapewnia, że dąży do poczynienia znacznych postępów w realizacji projektu Net Zero Home i ulepszenia doświadczeń użytkowników SmartThings podczas korzystania z wielu urządzeń.

Konsumenci będą także mogli lepiej przygotować się na ewentualne przerwy w dostawach energii dzięki zdolności SmartThings Energy do synchronizowania się z funkcją Storm Watch dostępną w aplikacji Tesli dla baterii Powerwall. Oznacza to, że w przypadku ekstremalnych zdarzeń atmosferycznych, takich jak burze czy duże opady śniegu, użytkownicy zostaną powiadomieni o tym również za pośrednictwem SmartThings, oprócz aplikacji Tesli. Użytkownicy będą mogli również aktywować tryb AI Energy przed przerwami w dostawie prądu i podczas nich, zwiększając pozostały zapas energii magazynowanej przez system Tesla Powerwall.

Połączenie SmartThings Energy i Tesla Powerwall prezentowane jest po raz pierwszy na stoisku Samsunga podczas targów CES 2024. Faktyczna usługa jest obecnie na etapie rozwoju i ma być wprowadzona na rynek w drugim kwartale 2024 roku. Dostępność usługi będzie ograniczona do krajów, w których oferowane są produkty Tesla Powerwall i SmartThings Energy, a funkcjonalność może podlegać zmianom.

źródło: Samsung

Zobacz również