GM przyjmie w Ameryce Północnej standard ładowania Tesli

| Gospodarka Aktualności

General Motors ogłosił 8 czerwca, że w 2025 roku ​​zacznie integrować złącze ładowania Tesli ze swoimi pojazdami elektrycznymi. Na początku 2024 roku GM umożliwi również obecnym amerykańskim użytkownikom samochodów elektrycznych dostęp do stacji doładowania Tesli za pośrednictwem adaptera. Przyjęcie standardu ładowania Tesli w maju ogłosił Ford. CEO GM Mary Teresa Barra powiedziała, że współpraca z Teslą może zaoszczędzić GM 400 mln dolarów.

GM przyjmie w Ameryce Północnej standard ładowania Tesli

Producent samochodów z Detroit w 2025 r. zintegruje ze swoimi pojazdami elektrycznymi złącze Tesli typu North American Charging Standard (NACS). Dane z Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych pokazują, że około 60% szybkich ładowarek w USA i Kanadzie to ładowarki Tesla Supercharger.

Według informacji agencji Reuters, firmy Tesla, GM i Ford obejmują obecnie około 70% sprzedaży samochodów elektrycznych w USA. Sojusz oznacza, że ​​trzej najlepsi sprzedawcy pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej osiągnęli konsensus w sprawie sprzętu do ładowania. Może to wywrzeć presję na innych producentów EV i operatorów stacji ładowania, którzy przyjęli standard Combined Charging System (CCS) wymagany przez rząd Stanów Zjednoczonych, aby ładowarki kwalifikowały się do dotacji.

źródło: DigiTimes