Google zainwestuje miliard dolarów w brytyjskie centrum danych

| Gospodarka Aktualności

Firma Google ujawniła plany inwestycji o wartości 1 mld dolarów w nowe centrum danych zlokalizowane w Waltham Cross, w Hertfordshire. To część szerszej strategii Google'a mającej na celu ulepszenie infrastruktury krytycznej przeznaczonej dla wspierania innowacji i rozwoju technologicznego w Wielkiej Brytanii.

Google zainwestuje miliard dolarów w brytyjskie centrum danych

Centrum danych, które zająć ma teren o powierzchni 33 akrów, nie tylko poprawi infrastrukturę, ale także jego budowa i zarządzanie techniczne stworzą liczne możliwości zatrudnienia. Po uruchomieniu obiekt będzie odgrywał kluczową rolę w zwiększaniu mocy obliczeniowej niezbędnej dla firm w Wielkiej Brytanii. Będzie stanowić wsparcie dla innowacji w zakresie sztucznej inteligencji i zapewni klientom i użytkownikom Google Cloud płynność usług cyfrowych w kraju i za granicą.

Inwestycja w Waltham Cross stanowi kontynuację zaangażowania Google'a na rynku brytyjskim. Uzupełnia wcześniejsze inwestycje, takie jak przejęcie biura Central Saint Giles za 1 mld dolarów w 2022 r., rozwój obiektu o powierzchni 1 mln stóp kwadratowych w King's Cross oraz utworzenie Accessibility Discovery Centre, którego celem jest wspieranie dostępności technologii w całym kraju.

Centra danych Google'a należą do najbardziej wydajnych na świecie. Gigant technologiczny postawił sobie cel na rok 2030 polegający na całodobowym zasilaniu wszystkich jego centrów danych i kampusów energią bezemisyjną (CFE - Carbon-Free Energy).

fot. CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons - Googleplex HQ

źródło: Electronic Specifier

Zobacz również