DMASS Europe spodziewa się spowolnienia po rekordowym roku 2023

Według DMASS, sprzedaż podzespołów elektronicznych w Europie w czwartym kwartale 2023 roku wyniosła 4,45 mld euro i tym samym zaliczyła spadek o 17% w porównaniu z IV kwartałem roku 2022, kończąc długi okres wzrostu trwający przez wiele poprzednich miesięcy.

Posłuchaj
00:00

Sprzedaż półprzewodników zmalała o 18,5% (do 3,1 mld euro), a komponentów IP&E (złącza, pasywne i elektromechaniczne) o 14,3% - do 1,35 mld euro. Za cały rok 2023 DMASS odnotował skonsolidowaną sprzedaż 21 mld euro (+0,2% w stosunku do roku 2022).

DMASS jest zdania, że rynek dystrybucji komponentów odbije się pod koniec 2024 r. Obecnie dystrybutorzy muszą skupiać się na pomaganiu klientom w rozwijaniu nowych rynków i przyspieszaniu możliwości innowacyjnych, gdyż elektronika pozostanie siłą napędową transformacji gospodarczej i społecznej.

Powiązane treści
Za 2,2 mld dolarów Jabil sprzedał dział e-mobilności
Wzrost sprzedaży MLCC w 2024 roku nadal będzie wolniejszy
Globalna sprzedaż sprzętu do produkcji półprzewodników osiągnie rekordową kwotę
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Komponenty
Navitas wprowadza pierwsze na świecie tranzystory SiC MOSFET z kwalifikacją AEC-Plus dla motoryzacji i przemysłu
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Aktualności
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Aktualności
Nowa wizja transformacji cyfrowej – COCUS i Panasonic
Produkcja elektroniki
Popyt na sprzęt do produkcji wyznacznikiem stanu branży
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Popyt na sprzęt do produkcji wyznacznikiem stanu branży
Prezentacje firmowe
Odzież ESD i cleanroom
Targi zagraniczne
EuMW 2025 - European Microwave Week
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów