Dostawca firmy ASML otwiera zakład w Singapurze

NTS Group, holenderski producent sprzętu mechatronicznego wykorzystywanego przez firmy produkujące półprzewodniki, w tym przez sąsiadującego giganta - ASML, otworzył w piątek 20 września w Singapurze nowy, duży zakład montażowo-produkcyjny. Firma nie ujawniła wielkości inwestycji, ale rzecznik przekazał, że zakład ma powierzchnię 20 tys. m² i zatrudnia 300 osób.

Posłuchaj
00:00

Mechatronika integruje systemy mechaniczne, elektroniczne oraz programowe, a globalny popyt na ultraprecyzyjne komponenty i moduły nadal rośnie. NTS jest znany jako dostawca wysoce złożonych systemów stosowanych w metrologii, gdzie do najważniejszych rynkowych graczy należą między innymi Lam Research, Applied Materials, Termo Fisher i ASML. W maju br. najwyższe stanowisko w NTS - CEO - objął Frans van Lierop, były menadżer łańcucha dostaw ASML.

NTS, z siedzibą w Eindhoven, jest najnowszą z grupy holenderskich firm z branży półprzewodników, które zwiększyły swoje moce produkcyjne w krajach azjatyckich poza Chinami, po wystąpieniu napięć USA-Chiny. Firma dysponuje również zakładami montażowymi w Szanghaju, a niedawno otworzyła amerykańskie biuro w Milpitas w Kalifornii.

fot. NTS Group

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Popyt na sprzęt do produkcji wyznacznikiem stanu branży
Łańcuchy dostaw w obliczu napięć geopolitycznych
Samsung pozbywa się akcji ASML, by finansować technologie HBM i 3 nm
ASML i Samsung zainwestują 7,6 mld dolarów w centrum badawczo-rozwojowe w zakresie półprzewodników
ASML nie zważa na spowolnienie i sankcje USA wobec Chin
ASML - rekordowa sprzedaż, imponująca marża
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Prezydent podpisał ustawę o KSC. Dyrektywa NIS2 wymusi zmiany w łańcuchach dostaw elektroniki
Komponenty
Kryzys na Bliskim Wschodzie zagraża produkcji układów scalonych. Widmo niedoborów helu i bromu
Komponenty
Wyścig o chipy dla AI. IBM i Lam Research inwestują w litografię sub-1-nm
Produkcja elektroniki
Infineon umacnia pozycję lidera na globalnym rynku mikrokontrolerów
Produkcja elektroniki
80 milionów chipów dziennie. Indie wyrastają na nowy hub w globalnym łańcuchu dostaw półprzewodników
Komponenty
Sojusz SK hynix i Applied Materials. Centrum EPIC za 5 mld USD przyspieszy rozwój pamięci HBM
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
ACTE zmienia nazwę na Elpress Polska
Gospodarka
Alphabet wyda na sztuczną inteligencję 185 mld dolarów
Informacje z firm
Grupa RENEX wsparła 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów