Siemens przejmuje DownStream Technologies

Siemens przejmuje amerykańską firmę DownStream Technologies, producenta oprogramowania do przygotowywania danych produkcyjnych dla projektowania płytek drukowanych (PCB). Transakcja wzmacnia portfolio narzędzi do projektowania PCB firmy Siemens i rozszerza jej obecność na rynku małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się elektroniką.

Posłuchaj
00:00

Wiodące produkty firmy DownStream to m.in. zestaw narzędzi CAM350, który umożliwia klientom wizualizację, weryfikację i automatyczne przygotowywanie danych projektowych PCB do produkcji, oraz BluePrint-PCB - powszechnie uznawane za najlepsze w swojej klasie rozwiązanie do dokumentacji procesów produkcyjnych.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Powiązane treści
Perforce i Siemens łączą siły: Nowa platforma do projektowania systemów AI i układów scalonych
Technologia Siemens na pokładzie jachtu Bluegame – nowy wymiar bezpieczeństwa i efektywności
Siemens i nVent tworzą przełomową architekturę referencyjną dla centrów danych AI NVIDIA
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Infineon przeszedł na zieloną energię elektryczną we wszystkich lokalizacjach na świecie
Zasilanie
Siemens i nVent tworzą przełomową architekturę referencyjną dla centrów danych AI NVIDIA
Mikrokontrolery i IoT
AAEON i DEEPX łączą siły, integrując ultraefektywny akcelerator AI z platformami UP
Projektowanie i badania
Tylko jedna doba i wspólny cel – usprawnienie działania państwa. Zakończył się HackNation 2025
Produkcja elektroniki
Dystrybucja komponentów w Europie w trzecim kwartale 2025 r. - jest lepiej!
Projektowanie i badania
Czym jest vibe coding?
Zobacz więcej z tagiem: PCB
Gospodarka
Eurocircuits startuje z konkurencyjną ofertą płytek HDI
Gospodarka
Niezależność Europy w produkcji PCB - nowa fabryka Teltoniki w Wilnie
Gospodarka
Würth Elektronik rozwija technologie PCB w europejskim projekcie PROACTIF

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów