Wyświetlacze w BNS: do wyboru i koloru

| Prezentacje firmowe Artykuły

BNS to firma handlowa specjalizująca się w sprzedaży podzespołów i elementów elektronicznych oraz wyrobów automatyki. W zakresie wyświetlaczy stawiamy na znane i sprawdzone marki o wysokiej jakości, dostarczając klientom pełne spektrum technologii w dobrych cenach i z natychmiastową dostępnością. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem naszej oferty.

Wyświetlacze w BNS: do wyboru i koloru

Wyświetlacze LCD

Rys. 1.

Niewątpliwie największą i najbardziej różnorodną ofertę w zakresie wyświetlaczy tworzą produkty LCD. BNS proponuje w tym obszarze klientom większość popularnych modeli firm Powertip, AV Display, Raystar i innych. Inną grupę stanowią wyświetlacze panelowe o średniej wielkości, które zawierają kontroler z zasilaczem i pozwalają podłączyć bezpośrednio sygnał wideo w formie cyfrowej lub analogowej i przekształcić wyświetlacz w monitor. Przykładowa jednostka TFT-08I0 ma rozdzielczość 800× 600 pikseli, rozmiar 8" i może być podłączona do PC lub kamery.

W sprzedaży są oczywiście moduły znakowe w rozmiarze 1-4 linie i 8-20 znaków w różnych kombinacjach koloru podświetlenia, znaku, wersje negatywowe i pozytywowe itp. Ich atutem jest wysoka jakość, przy niskiej cenie i dobrych parametrach: niski pobór prądu, rozszerzony zakres temperatur pracy. Szczególną popularnością cieszą się wersje negatywowe, które mają ciemne tło, a znaki podświetlane są na biało, niebiesko lub zielono.

Rys. 2.

Modułowe wyświetlacze znakowe dla wielu klientów okazują się najlepszym wyborem pod względem relacji ceny do jakości i komplikacji oprogramowania (fot. 1).

Poza wersjami znakowymi w postaci modułów o takich samych wymiarach i rozmieszczeniu pół kontaktowych oferowane są modułowe wyświetlacze graficzne. Nie mają one dużej rozdzielczości (np. 240×64 piksele) i są monochromatyczne, ale do wielu aplikacji okazują się dobrym pomysłem na uatrakcyjnienie interfejsu użytkownika (fot. 2).

Większe możliwości prezentacji danych mają wersje graficzne, monochromatyczne o rozdzielczościach ok. 240×128, 126×64 pikseli, a także pełnokolorowe wersje LCD TFT o rozdzielczości 320-480×240-320 pikseli z podświetleniem LED. Elementy te występują w postaci modułowej i mają wbudowany kontroler na PCB lub w wersji panelowej, gdzie podłączane są do aplikacji za pomocą elastycznej taśmy (fot. 3). Do wyświetlaczy graficznych można dokupić dopasowany ekran dotykowy, są też komplety zawierające wyświetlacz z kontrolerem i ekranem dotykowym.

Ofertę uzupełniają cyfrowe wyświetlacze panelowe bez kontrolera przeznaczone do aparatury zasilanej z baterii.

Wyświetlacze LED

Rys. 3.

Wyświetlacze LED to głównie elementy 7-segmentowe o różnych wielkościach i kolorach a także linijki oraz matryce punktów, przeznaczone do tworzenia wyświetlaczy wielkoformatowych, zegarów, mierników tablicowych. W sumie BNS ma w sprzedaży kilkadziesiąt różnych typów takich elementów, w tym oczywiście wszystkie popularne typy, wielkości i kolory.

Mimo wielu zmian na rynku wyświetlacze LED cały czas tworzą wyraźną i stabilną niszę rynkową, trafiając do prostej aparatury pomiarowej tablicowej, wskaźników przemysłowych, regulatorów i innych urządzeń, gdzie ilość prezentowanej informacji jest bardzo mała, ale konieczne jest zapewnienie dobrej czytelności w jasnym oświetleniu lub z dużej odległości.

OLED-y

Wyświetlacze OLED charakteryzują się niskim poborem mocy, wysokim kontrastem i jasnością. Podstawę oferty BNS w zakresie OLED stanowią moduły znakowe, które mają te same wymiary i parametry elektryczne kontrolera co starsze wersje LCD i mogą je zastąpić bez konieczności zmian w oprogramowaniu systemów embedded.

Z tego powodu moduły znakowe OLED cieszą się popularnością, bo pomagają przy minimalnych kosztach odświeżyć wizualnie aplikację. Drugą grupę wyświetlaczy tego typu stanowią niewielkie monochromatyczne moduły graficzne o rozdzielczości typowo 128×64 pikseli i różnych kolorach. Wyposażone są w elastyczną taśmę ze złączem krawędziowym podłączaną do PCB za pomocą złącza ZIF.

BNS Sp. z o.o.
bns.com.pl

Zobacz również