ZM-R6823 - automatyczny system do wymiany układów BGA

| Prezentacje firmowe Artykuły

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z branży SMT, firma Diolut wprowadziła do oferty zaawansowany system do wymiany komponentów BGA. Charakteryzuje się on rozbudowaną automatyką procesów lutowniczych, pracą w osłonie azotu oraz bardzo dużą wygodą pracy, która jest nie do osiągnięcia w przypadku innych konstrukcji.

ZM-R6823 - automatyczny system do wymiany układów BGA

Stacja serwisowa ZM-R6823 pozwala na pracę w trzech trybach: lutowania, wlutowywania i montażu elementów. Po wybraniu odpowiedniego trybu proces i dalsze czynności są realizowane w sposób automatyczny. Warto zauważyć, że urządzenie wyposażono w trzy niezależnie sterowane strefy grzewcze, które zapewniają odpowiedni rozkład temperatur podczas procesu lutowniczego.

Daje to wysoką jakość serwisu i brak problemów z jakością połączeń. Stacja została wyposażona także w system dystrybucji powietrza ze zbiornika pod ciśnieniem. Takie rozwiązanie pozwala podłączyć stację do butli z azotem, co daje lepsze efekty, minimalizując zanieczyszczenie lutu oraz redukuje problem związany z utlenianiem spoiwa lutowniczego. W taki sam sposób ograniczane są pustki w stopie (voiding).

Rozbudowana konstrukcja mechaniczna pozwala na ustawienie w dowolnym miejscu nad podgrzewaczem górnego i dolnego nadmuchu powietrza, co pozwala w sposób efektywny na wymianę kilku komponentów na jednej płycie.

Zastosowany system pozycjonowania Split Vision daje możliwość dowolnej regulacji położenia w płaszczyźnie XY i tym samym umożliwia precyzyjne ustawienie układu scalonego na płytce za pomocą systemu pryzmatów zintegrowanych z optyką. Dzięki temu obsługujący ma możliwość podglądu spodu układu i jego położenia względem płyty. W połączeniu z mikrometryczną regulacją położenia płyty daje to wysoką dokładność, która nie jest możliwa do uzyskania w przypadku analogicznych rozwiązań bazujących na ręcznym pozycjonowaniu układu.

Górny moduł, na który składa się nadmuch gorącego powietrza i chwytak podciśnieniowy, sterowany jest elektronicznie przez serwomechanizm marki Panasonic. Po uruchomieniu opuszcza się on i podnosi o zadaną wysokość. W trybie wylutowywania pod koniec procesu uruchamia się ssak, automatycznie podnoszący układ, i opuszcza z powrotem głowicę na zaprogramowaną wysokość. Dzięki temu cała manipulacja pozbawiona jest niepewności związanej z koordynacją działań człowieka.

Urządzenie jest sterowane za pomocą wbudowanego komputera przemysłowego z dotykowym ekranem, co znacznie poprawia ergonomię i wygodę pracy. Wszystkie dane są przedstawiane w czytelny sposób, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem urządzenia na stronie www. seamarkzm.eu

Diolut
www.diolut.pl

Zobacz również