Inveo - RFID klasy premium

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Doskonale znane jest zastosowanie technologii RFID w logistyce, transporcie, dystrybucji czy handlu. Jednak to klienci poszukujący rozwiązań odpowiednich do własnych potrzeb, skłonili projektantów i inżynierów z Inveo, do opracowania gamy nowoczesnych czytników RFID odpowiadających ich indywidualnym wymaganiom i pozostających w zgodzie z najnowszymi trendami w produkcji elektroniki.

Inveo - RFID klasy premium

W szerokiej ofercie Inveo znajdują się czytniki biurowe, kieszonkowe, przemysłowe oraz tablicowe. Indywidualne projekty to np. urządzenia do identyfikacji części śmigła lotniczego lub wersja z zewnętrzną anteną do ładowarek samochodowych.

Dział projektowy śledząc zapotrzebowanie rynku opracowuje kolejne wersje lub implementuje nowe funkcje w istniejących urządzeniach.

Obsługiwane standardy

Wszystkie produkowane przez nas czytniki obsługują popularny standard Unique EM4100 EM4102. Ponadto w zależności od wersji, mogą obsługiwać standardy: Mifare Classic (ISO/IEC 14443-A), Mifare Plus (UID), Mifare DESFire, HID iClass, HID 125 kHz, ICODE (ISO 15693), HITAG (HITAG 2). Katalog obsługiwanych transponderów jest ciągle poszerzany.

Komunikacja

W modelach przemysłowych i tablicowych najczęściej występuje port LAN, który poza dostarczaniem zasilania z użyciem PoE IEEE 802.3af obsługuje wbudowany serwer www oraz protokoły HTTP serwer i klient, SNMP, Modbus TCP.

Port RS485 (Modbus RTU) występuje w czytnikach przemysłowych razem z portem LAN lub samodzielnie (IND Modbus). Z kolei czytniki biurowe i kieszonkowe komunikują się poprzez port USB. Tutaj mamy do wyboru dwa tryby pracy: CDC (wirtualny port szeregowy) oraz HID (emulacja klawiatury).

Zastosowanie

Czytniki biurkowe (seria USB Desk) i kieszonkowe (USB Pocket) z portem USB mogą być wykorzystane do autoryzacji dostępu do komputera lub aplikacji, do identyfikacji sprzętu w wypożyczalniach, książek w bibliotekach, w systemach pre-pay, systemach lojalnościowych itp.

Z kolei czytniki przemysłowe (IND) i tablicowe (TAB), z uwagi na wyposażenie w przekaźniki, mogą mieć przypisaną funkcję elektrozaczepu, zwalnianego po przyłożeniu odpowiedniego transpondera. Wersje z LAN mają możliwość przypisania numerów UID do grup, którym dostęp będzie udzielany w różnych przedziałach godzinowych.

Pozwala to na pełną kontrolę dostępu w zakładach pracy np. do maszyn na hali produkcyjnej, do pomieszczeń magazynowych, szatni czy pokoi socjalnych. Czytniki przemysłowe występują w wersji z wyświetlaczem lub sygnalizacją LED.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że obudowa czytników IND może być przystosowana do tzw. trybu hotelowego, który pozwala na umieszczenie w niej karty na stałe (wersja SLOT). Natomiast czytniki tablicowe, dzięki specjalnym mocowaniom obudowy mogą być wykorzystane do zabezpieczenia rozdzielni lub serwerowni.

Rejestrator Czasu Pracy także występuje w kilku wersjach. Może być wykorzystany nie tylko w zakładach pracy, ale także jako element autorskiego systemu Przedszkolak.Plus dla żłobków i przedszkoli. Elewacja każdego czytnika może być na życzenie klienta dowolnie personalizowana.

Inveo

Firma Inveo s.c. istnieje od 2008r. Dla producenta elektroniki to niewiele, jednak pomimo tak stosunkowo niedługiej obecności na rynku może pochwalić się stałymi odbiorcami w kraju i za granicą. Zadowolonych klientów ciągle przybywa. Warto, aby Twoja Firma dołączyła do tego grona.

Być może jeszcze nie posiadamy w ofercie czytnika odpowiadającego Twoim potrzebom, ale możliwe, że nasi projektanci właśnie nad nim pracują. A jeśli tak nie jest, wystarczy się z nami skontaktować i przedstawić swoją wizję, abyśmy mogli nadać jej rzeczywisty wymiar.

Specjalnie dla czytelników Elektronika przygotowaliśmy prezent w postaci jednorazowego, 15% rabatu na wybrany czytnik RFID aktywowanego hasłem: "Inveo - przemyślane rozwiązania". Oferta rabatowa ważna do 31 października br. Promocje nie łączą się.

Inveo s.c.

Zobacz również