Nowości i plany firmy SMT-TECH na 2019 rok

| Automaticon 2019 Artykuły

Firma SMT-TECH od przeszło 8 lat zajmuje się dostarczaniem urządzeń do produkcji elektroniki. Od samego początku głównym partnerem jest dla nas firma Mirae - koreański producent urządzeń technologicznych, dla którego utworzyliśmy w Polsce centrum serwisowe zapewniające wsparcie dla klientów z Europy. Ciągła chęć rozwoju oraz potrzeba zapewnienia naszym klientom jeszcze bardziej kompleksowych rozwiązań zaowocowały wprowadzeniem do oferty nowych dostawców urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych.

Nowości i plany firmy SMT-TECH na 2019 rok

Automaty montażowe

W 2019 roku w ofercie będą promowane dwa główne typy urządzeń firmy Mirae: automaty do produkcji SMT z serii MR oraz urządzenia hybrydowe MAI, umożliwiające montaż elementów THT i SMT. Konstrukcja obu tych rodzin oparta jest na silnikach liniowych, które zostały zaprojektowane przez Mirae specjalnie pod kątem tych zastosowań.

Ich niezawodność potwierdzają zadowoleni klienci, którzy użytkują maszyny z zamontowaną pierwszą generacją silników od przeszło 13 lat. Wszystkie urządzenia umożliwiają montaż elementów już od rozmiaru 01005, z tą różnicą, że maszyny potocznie określane terminem chip shooter mają obecnie możliwość montowania również elementów BGA o rozmiarze do 50×50 mm.

Jeżeli chodzi o wydajność, to jest ona zależna od typu urządzenia, ale można przyjąć, że zawiera się w przedziale od 15 do 42 tys. cph dla jednego urządzenia. Poprzez zestawienie kilku maszyn w linię można uzyskać większą wydajność stosownie do potrzeb.

W ofercie na 2019 rok cały czas dostępne są też urządzenia do produkcji prototypowej, które pojawiły się w sprzedaży 2 lata temu. Automaty z serii SMT-Base oraz SMT-Top okazały się interesującym produktem dla dużej grupy małych firm oraz uczelni.

Zintegrowany system podajników w wersji Base jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich firm, które nie są w stanie przewidzieć, jakich ich typów będą potrzebować w przyszłości do produkcji. Kompaktowe rozmiary automatów pozwalają zainstalować urządzenie praktycznie w każdym pomieszczeniu, a w skrajnych przypadkach nawet na bezproblemowe wyniesienie automatu do magazynu po wykonanej produkcji.

Drukarki szablonowe

W tym zakresie oferta podzielona jest na trzy części: Eco, Pro oraz LED. Ostatni typ to drukarki z polem roboczym do 1500 mm, co pozwala na automatyczny procesy produkcji świetlówek LED. Drukarki szablonowe w wersji Pro zapewniają powtarzalny i stabilny cykl pracy nawet podczas nanoszenia pasty dla komponentów 01005.

Wszystkie urządzenia wyposażone są w automatyczny system czyszczenia sita, który ma dodatkowo innowacyjny system nanoszenia izopropanolu na górną część papieru czyszczącego. Pozwala to uzyskać jeszcze lepsze parametry czyszczenia. Wersja Eco ma nieco mniejszą dokładność działania w porównaniu do Pro i kierowana jest dla mniej wymagających zastosowań.

Piece lutownicze z generatorami azotu

W ofercie SMT-TECH można znaleźć także piece lutownicze koreańskiego producenta firmy TSM. Cechują się one bardzo dobrym wykonaniem i potwierdzoną niezawodnością działania przez użytkowników. Wykorzystane w nich grzałki zapewniają bardzo dużą skuteczność i żywotność. Wiodącym produktem tego producenta są piece lutownicze umożliwiające przeprowadzanie procesu w osłonie azotu.

Autonomiczny system zarządzania gazem utrzymuje zawsze najkorzystniejszy poziom mieszanki. W połączeniu z własnej produkcji generatorami azotu, które można zainstalować wewnątrz pieca, otrzymuje się urządzenie, które do prawidłowego działania nie potrzebuje specjalnej infrastruktury. Firma postawiła również na ekologię oraz rozwój systemu zarządzania procesem lutowniczym.

Dzięki systemowi FMS powietrze wydostające się z pieca poddawane jest dodatkowemu procesowi filtracji, w trakcie którego resztki topnika wytrącają się i osadzają w specjalnie zaprojektowanym osadniku. Natomiast wspomniany system zarządzania, jak RTPM, Rppm oraz O2 control, zapewnia maksymalnie dokładne odwzorowanie zadanego profilu lutowniczego oraz utrzymanie odpowiedniej osłony gazowej. Powoduje to, że proces lutowniczy jest w 100% powtarzalny.

Board handling oraz inspekcja optyczna

W 2018 roku poszerzyła się lista dostawców systemów załadowczych i rozładowczych dla płyt PCB, dzięki czemu oferta systemów zwiększyła się z urządzeń obsługujących pojedyncze magazynki, po uniwersalne systemy wielomagazynkowe. Poprawie uległa również gama rozmiarów, dzięki czemu do oferty doszły automatyczne systemy załadowcze i rozładowcze dla płyt w rozmiarach do 1200 mm.

Nowy dostawca okazał się również idealnym uzupełnieniem oferty urządzeń AOI. Automatyczne systemy rozdzielania płyt dobrych od wadliwych sprawiają, że system inspekcji nie wymaga już nadzoru ze strony operatora.

Jest to możliwe dzięki podwójnej stacji rozładowczej, która ma możliwość automatycznego przechowywania płyt w dwóch różnych magazynkach. Systemy AOI w naszej ofercie to wersje pracujące w linii jak również jako typowe stanowiska offline.

Urządzenia oraz materiały uzupełniające produkcję

W sprzedaży jest również wiele materiałów eksploatacyjnych jak: pasty lutownicze, preparaty czyszczące, papier czyszczący czy łączniki do taśm. Ponieważ oferta naszych dostawców jest bardzo szeroka, można u nas zakupić materiały eksploatacyjne praktycznie do każdego urządzenia dostępnego na naszym rynku. W ofercie znajduje się również szeroka gama produktów ESD, od ochrony indywidualnej po w pełni wyposażone stanowiska pracy.

Uzupełnieniem oferty są systemy zarządzania komponentami. Od systemów w pełni automatycznych po najbardziej popularne u nas w kraju zintegrowane systemy inteligentnych szaf wskazujące lokalizację komponentów połączonych z systemem "touch & know", który zapewnia bieżącą informację o aktualnym stanie danego podzespołu.

Plany na 2019 rok

W tym roku zamierzamy powołać do życia "SMT-Market". Będzie to część biznesu, która będzie zajmowała się sprzedażą używanych maszyn z gwarancją oraz pełnym wsparciem serwisowym.

Będzie to również miejsce, gdzie nasi klienci będą mogli umieszczać własny sprzęt, który chcieliby sprzedać bądź wymienić. Planujemy również poszerzenie oferty naszego centrum serwisowego, do którego pozyskaliśmy doświadczonych międzynarodowych certyfikowanych serwisantów zajmujących się maszynami z rodziny Assembleona.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą bezpośrednio u naszych doradców.

Dla wszystkich, którzy skontaktują się z nami w marcu, przez mejla, nowosci2019@smt-tech.pl, przewidujemy specjalne rabaty.

Ariel Łukaszewski
SMT-TECH

Zobacz również