Komponenty dla automatyki i elektroniki: jakość, oferta i znakomity serwis

| Energetab 2016 Artykuły

Wrocławska firma Maus Electronics jest autoryzowanym przedstawicielem i partnerem znanego na całym świecie, w tym także i w Polsce, amerykańskiego dystrybutora katalogowego podzespołów elektronicznych - firmy Mouser Electronics. Mouser Electronics to wiodący i jeden z największych na świecie katalogowych dostawców podzespołów elektronicznych. Terminem tym określa się wyspecjalizowane firmy dystrybucyjne wyróżniające się bardzo szeroką ofertą dostępnych komponentów, sięgającą nierzadko milionów różnych produktów.

Komponenty dla automatyki i elektroniki: jakość, oferta i znakomity serwis

Produkty te pochodzą od wielu producentów i są dostępne praktycznie bez konieczności oczekiwania. Charakterystyczną cechą firmy katalogowej jest duży centralny magazyn, zlokalizowany w dobrze skomunikowanym miejscu i pozwalający na realizację błyskawicznych wysyłek towaru do dowolnego miejsca na świecie.

Znaczenie biznesu katalogowego w ostatnich latach znacznie wzrosło, częściowo za sprawą dużo szerszej oferty od strony asortymentu i lepszych cen, ale także dzięki świeżemu spojrzeniu Mousera i nowym rozwiązaniom dla większych odbiorców, takich jak wprowadzenie specjalnych cen dla wielkości zamówień będących krotnością ilości pakunkowych producentów (szpule, tacki itp.).

Gorsze czasy na rynku przemodelowały w wielu firmach podejście do zakupów, w stronę ograniczania ryzyka. Producenci elektroniki w niepewnych czasach, zwłaszcza w naszych realiach rynkowych, w których dominują specjalistyczne aplikacje, wolą kupować na bieżąco komponenty zamiast utrzymywać towar w magazynie. Przy takim podejściu dostawcy mający w magazynie dużo towaru i zdolni do dostarczenia go praktycznie nazajutrz zyskują na znaczeniu.

Dystrybutor katalogowy to także firma, która koncentruje się na obsłudze małych i średnich zamówień. Sprawny aparat logistyczny pozwala jednakowo skutecznie sprzedać jedną sztukę i kilkadziesiąt, przez co firmy te mają bardzo szerokie spektrum klientów, jak działy utrzymania ruchu, pracownie konstrukcyjne, instytuty i uczelnie, małe i średnie firmy produkcyjne, serwisy i wiele innych.

Profil dostawców katalogowych wpisuje się dobrze we współczesny model biznesu, oparty na outsourcingu, krótkich seriach produktów, specjalistycznych wykonaniach, a nawet produkcji na żądanie. W takich obszarach możliwość kupienia małej ilości (także poniżej fabrycznych opakowań producentów) i bez czekania zawsze będzie zaletą. Cechą Mousera jest też elastyczny system wyceniania zamówień, obniżający ceny przy większych ilościach, co daje konkurencyjną ofertę także przy seriach produkcyjnych.

Dostęp do nowości

Siłę napędową rynku elektroniki tworzą nowe technologie i rozwiązania aplikacyjne, które są dostępne przede wszystkim w postaci najnowszych podzespołów elektronicznych. Wiele nowych produktów i urządzeń bazuje właśnie na nowoczesnych podzespołach, odpowiedzialnych za ich potencjał technologiczny i funkcjonalność.

Nowe zaawansowane komponenty są oczkiem w głowie każdego konstruktora i firmy produkcyjnej. Katalogowa oferta firmy Mouser Electronics to znakomite narzędzie do zaopatrywania się w nowości, które dostępne są w chwilę po premierze, co umożliwia sprawne przygotowanie prototypów.

Platforma internetowa - informacje i ceny

Klientom w Polsce Mouser proponuje dostęp do ponad 4 mln produktów pochodzących z oferty ponad 500 dostawców, które dostarczane są w ciągu ok. 3 dni roboczych za zryczałtowaną opłatą 30 zł netto (w przypadku jednorazowych zamówień o wartości powyżej 150 euro dostawa na koszt Maus Electronics).

Dostępność oraz ceny produktów można sprawdzić on-line przez wyszukiwarkę na stronie firmy lub zamówić papierowy katalog. Trudno nawet zgrubnie wymienić, co obejmuje oferta firmy przy tak szerokim asortymencie albo nawet w zarysie opisać, jakich producentów są to towary. Można tylko powiedzieć, że Mouser Electronics to dostawca, który ma praktycznie wszystkie popularne produkty z grupy high-tech i commodities, kompleksową ofertę i pełne portfolio układów.

Dodatkowo po przesłaniu listy elementów (BOM) nasi sprzedawcy zweryfikują dostępność produktów i zaoferują najlepsze rozwiązanie zakupów. Współpraca z Maus Electronics nie wiąże się z wyższymi kosztami nabycia komponentów, przeciwnie, dzięki tańszej dostawie i płatności lokalnej zakupy są tańsze w rozliczeniu sumarycznym.

Dostawa przez Maus Electronics

Maus Electronics to firma partnerska dla Mouser Electronics, która pomaga polskim klientom w wygodnym kupowaniu produktów z oferty tego amerykańskiego dostawcy. Atutami współpracy z lokalnym partnerem, zamiast samodzielnego kupowania bezpośredniego w USA, są:

  • płatność w polskich złotych na polskie konto
  • obsługa odprawy celnej i reklamacji
  • brak minimalnej kwoty zakupu
  • odroczone terminy płatności
  • minimalizacja kosztów dostawy.

Maus Electronics gwarantuje Państwu terminowość dostaw, popartą regularnymi wysyłkami ze Stanów Zjednoczonych, docierającymi do nas "kilka razy w tygodniu".

Maus Electronics
www.mausel.eu

Zobacz również