Programy pomocowe niosą też patologie

W naszych ankietach pojawiły się komentarze, że programy rządowe wspierające rozwój instalacji energii odnawialnej tworzą też problemy związane z brakiem kompetencji wielu firm zajmujących się obecnie branżą fotowoltaiki. To dlatego, że rynek fotowoltaiczny przez ostatnie dwa lata wykazywał ponadprzeciętny wzrost z miesiąca na miesiąc, przez co przyciągnął wielu ludzi o profesjach niepowiązanych z techniką oraz firmy, które przebranżowiły się z kompletnie odległych tematycznie dziedzin. Im więcej jest takich przypadkowych przedsiębiorstw, tym bardzo ograniczona możliwość wyboru rzetelnego i kompetentnego dostawcy i wykonawcy z poziomu klienta. Gdy klientowi brakuje wiedzy na tematy techniczne, a dostawcy kompetencji, do głosu dochodzi niska cena. Skutkiem są także nieoptymalne instalacje lub wręcz błędne projekty, zamknięcie się na nowe technologie oraz niechęć do edukacji.

Jaka jest aktualna koniunktura na rynku?
 
Aktualna koniunktura na rynku energii odnawialnej jest zmienna i w odpowiedziach nie ma żadnej prawidłowości, co widać w tym, że poszczególne pola rozłożyły się na wykresie mniej więcej równomiernie. Konkretna odpowiedź zależy pewnie od tego, w jakim segmencie rynku dana firma jest aktywna, czy jest zaangażowana w trwające projekty oraz także jaki asortyment produktów ma w ofercie.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również