Komunikacja bezprzewodowa i IoT

Ważną częścią narzędzi i zestawów projektowych są te powiązane z komunikacją bezprzewodową. Zapewnienie bezobsługowości obsługi, możliwości aktualizacji oprogramowania drogą radiową, monitorowania stanu, diagnozowania działania, wysyłania danych do chmury, jest główną funkcjonalnością wielu innowacji i sensem bytu IoT.

Nietrudno dostrzec, że w obszarze IoT mamy do dyspozycji coraz bardziej uniwersalne, zaawansowane platformy sprzętowe, które wymagają jedynie konfiguracji, niewielkiej integracji (obudowa, zasilanie, podłączenie czujnika) i tym samym wysiłek projektanta kieruje się w stronę aplikacyjną, integracyjną oraz związaną z analityką danych.

Wraz z postępującym znaczeniem aplikacji IoT, technologii mobilnych, na rynku jest coraz więcej rozwiązań, które nadają się do realizacji aplikacji z tego obszaru praktycznie bez konieczności dodawania czegokolwiek z zewnątrz. Nierzadko platforma dostępna w postaci płytki ma na tyle uniwersalne właściwości, że wymaga jedynie wgrania oprogramowania.

Ważne i poszukiwane funkcjonalności w oprogramowaniu projektowym #9
 
Różnice pomiędzy poszukiwanymi funkcjami w oprogramowaniu projektowym nie są wielkie i w zasadzie można powiedzieć, że wszystko jest istotne, a więc łatwość korzystania, duże możliwości projektowe, dostępność narzędzia jako zintegrowane środowisko "wszystko w jednym pakiecie", popularne i uniwersalne.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również