Podzespoły elektroniczne dla energetyki

Contrans TI zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska 78 w hali A, gdzie prezentowane będą podzespoły pasywne i złącza do aplikacji przetwarzania energii, oświetlenia LED i automatyki.

Podzespoły elektroniczne dla energetyki

Wysokonapięciowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi AIC

Firma Contrans TI wprowadziła do oferty produkty Hitachi-AIC, światowej klasy producenta kondensatorów foliowych i elektrolitycznych o niemal 60-letnim doświadczeniu.

Hitachi-AIC wykorzystuje do wytwarzania kondensatorów folie metalizowane i anodowane produkowane przez koncern Hitachi Chemical. Oferta kondensatorów foliowych obejmuje szereg typów z dielektrykiem poliestrowym, polipropylenowym i torelinowym, od małych powlekanych żywicą lub zalewanych z wyprowadzeniami drutowymi, po duże kondensatory z wyprowadzeniami konektorowymi. Są też polipropylenowe kondensatory MLC zamknięte w obudowach metalowych z wyprowadzeniami śrubowymi, stosowane w inwerterach turbin wiatrowych. Poza typowymi aplikacjami, kondensatory znajdują zastosowanie w napędach elektrycznych i przemyśle samochodowym.

Oferta aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych obejmuje wykonania z wyprowadzeniami drutowymi, snap-in oraz śrubowymi.

Seria FXR3 to kondensatory do dużych prądów udarowych, z wyprowadzeniami śrubowymi. Zakres pojemności to 1800 do 22000 µF, zakres napięć znamionowych 400-500 VDC, czas życia to 12 tys. godzin w temperaturze 85°C.

Seria HL2 to kondensatory typu snap-in, o zakresie pojemności 47-1500 µF przy napięciu znamionowym z zakresu 200 do 500 VDC i czasie życia 12 tys. godzin w temperaturze 105°C.

Producent oferuje też szereg akcesoriów elektroizolacyjnych, termoprzewodzących i montażowych oraz rezystory balansujące. Obszar zastosowań to przede wszystkim inwertery mocy dla przemysłu, kolejnictwa i transportu samochodowego, napędy elektryczne, systemy automatyki i urządzenia medyczne. Hitachi-AIC gwarantuje wysoką jakość i powtarzalność parametrów, co ułatwia m.in. budowę zespołów kondensatorów o połączeniach szeregowo-równoległych i skutkuje długim okresem bezawaryjnej pracy.

Nanokrystaliczne materiały magnetyczne firmy Vacuumschemlze

Vacuumschmelze to wiodący na świecie producent zaawansowanych materiałów magnetycznych. Dzięki szerokiej wiedzy i dużym nakładom na badania i rozwój Vacuumschmelze oferuje na rynku materiały i elementy magnetyczne o nadzwyczajnych parametrach.

W ofercie producenta znajdują się rdzenie wykonane z materiałów nanokrystalicznych i amorficznych, gotowe komponenty indukcyjne (transformatory, dławiki, dławiki skompensowane) oraz czujniki prądowe prądu stałego i przemiennego. Ponadto Vacuumschmelze oferuje magnesy trwałe, materiały magnetyczne w postaci folii i taśm magnetycznych oraz elementy o specjalnych parametrach magnetycznych formowane z miękkich i twardych materiałów magnetycznych.

Interesującym produktem firmy są także czujniki prądowe wyposażone w moduł elektroniczny, którego zadaniem jest linearyzacja charakterystyki. Moduł współpracuje z czujnikiem pola magnetycznego, zrobionym z materiału Vitrovac, umieszczonym w oknie wykonanym w rdzeniu. Regulator wytwarza za pomocą dodatkowego uzwojenia strumień magnetyczny o takiej samej wartości jak strumień wytworzony przez prąd mierzony, ale o przeciwnym znaku, kompensując go. W efekcie strumień magnetyczny jest stały i bliski zera, co pozwala uniknąć nieliniowości rdzenia. Prąd magnesujący dodatkowego uzwojenia jest proporcjonalny do prądu mierzonego, a jego wartość jest sygnałem wyjściowym czujnika.

Zapraszamy na nasze stoisko

Z ekspozycją produktów firmy Vacuumschmelze, obejmującą rdzenie nanokrystaliczne do przetwarzania energii i filtracji, przekładniki i czujniki prądowe oraz transformatory sygnałowe, mogą się Państwo zapoznać na naszym stoisku nr 78 w hali A.

Contrans TI Sp. z o.o.
www.contrans.com.pl

Zobacz również