Kondensatory Headcon - szeroka oferta, dobry wybór

| Technika

Zhuhai Headcon Capacitor to dalekowschodni producent aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych i polimerowych. Firma została założona w 2002 roku i obecnie zatrudnia 400 osób produkując miesięcznie ponad 150 mln kondensatorów. Na rynku polskim oficjalnym przedstawicielem marki Headcon jest firma Micros z Krakowa. Poniżej przybliżamy podstawowe informacje o tym producencie i jego ofercie.

Kondensatory Headcon - szeroka oferta, dobry wybór

Headcon jest marką produktów o wysokiej jakości wykonania. Potencjał wytwarzanych przez firmę elementów dostrzegło szereg czołowych firm elektronicznych, takich jak Panasonic, Motorola, Foxconn, Sagem, Flextronics, które zaliczają się do głównych klientów firmy. Kondensatory Headcon znajdują się w produkowanych przez nich centralkach telefonicznych, set-top-boksach i drukarkach, a udana współpraca trwa od kilkunastu lat. Klientami firmy są też firmy wytwarzające sprzęt medyczny, np. Omron i urządzenia konsumenckie, takie jak na przykład telewizory LCD (Hisense, Skyworth).

Poza renomowanymi odbiorcami, wysoką jakość produkowanych elementów potwierdzają liczne certyfikaty: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 i ISO/ TS 16949:2009. Fabryka w produkcji bazuje na najlepszych materiałach dostępnych na rynku pochodzących z Japonii i Korei Południowej, a wąska specjalizacja produktowa zapewnia bardzo konkurencyjne ceny.

Oferta podzespołów

Headcon wytwarza praktycznie wszystkie popularne na rynku typy kondensatorów elektrolitycznych z elektrolitem ciekłym i stałym polimerowym. W ofercie dominują elementy o standardowych wartościach pojemności i opcjach wykonania (THT, SMD) w wykonaniu tradycyjnym i polimerowym, ale poza wymienionymi grupami Headcon dostarcza kondensatory bipolarne, typowe wersje kondensatorów aluminiowych w wykonaniu o obniżonej ESR, także wersje o zwiększonej trwałości, przykręcane, do montażu na chassis i inne. Niemniej firma wyróżnia sześć grup produktów, które mają dla niej strategiczne znaczenie i do rozwoju których przykłada wielką uwagę.

Kondensatory aluminiowe SMD o szerokim zakresie temperatur pracy. Elementy te pracują w zakresie od -55°C do +125°C i charakteryzują się dużą żywotnością sięgającą 1000 h pracy w temperaturze maksymalnej i 20 tys. godzin w 85°. Wykonywane są w zakresie pojemności od 0,1 aż do 4700 μF.

Kondensatory do montażu przewlekanego o niskiej wysokości. Przeznaczone są do pracy w zasilaczach impulsowych i charakteryzują się wysoką trwałością i niezawodnością. Wysokość tych elementów wynosi tylko 5 mm, co ułatwia konstruowanie niskoprofilowych układów. Elementy pracują w temperaturach od -40 do +105°, dostępne są w zakresie pojemności od 0,1 do 330 μF i dla napięć 6,3-50 V. Średnica kondensatorów waha się w zależności od pojemności od 4 do 8 mm.

Kondensatory o wydłużonym kształcie na średnie napięcia pracy. Pracują w zakresie temperatur od -25°C do +105°C i dostępne są dla napięć 200-450 V. Ich gwarantowana żywotność wynosi do 10000 h w temperaturze maksymalnej, co odpowiada 40 tys. h w +85°C. Elementy te dostępne są dla napięć znamionowych 200-450 V i mają średnicę od 10-18 mm i długość 40-50 mm. Zakres pojemności wynosi 22-560 μF.

Kondensatory do elektronicznych układów zasilających lampy oświetleniowe i świetlówki. Pracują w zakresie temperatur od -25°C do +105°C i dostępne są dla napięć 200-450 V. Gwarantowana żywotność to 5000 h, a w wersji specjalnej nawet 8-10 tys. h przy temperaturze maksymalnej. Elementy dostępne są w zakresie 1-100 μF.

Kondensatory polimerowe do montażu THT. Charakteryzują się niską rezystancją wewnętrzną zapewniającą małe nagrzewanie i niewielkie tętnienia prądu. Przeznaczone są do konwerterów DCDC, stabilizatorów napięcia i innych aplikacji związanych z konwersją mocy zasilającej, na przykład w sprzęcie komputerowym. Elementy te pracują w zakresie temperatur od -55°C do +105°C, maja gwarantowana trwałość 2000 godzin pracy. Zakres napięć wynosi 2,5-25 V, a dostępne pojemności to 10-4700 μF.

Kondensatory polimerowe w wersji do montażu SMD o niskiej rezystancji wewnętrznej. Przeznaczone do układów zasilających o wysokiej sprawności. Wykonywane są na napięcia z zakresu 2,5-25 V, pracują w temperaturach od -55°C do 125°C i zapewniają żywotność 2000 godzin w temperaturze maksymalnej. Dostępne pojemności zawierają się od 10 do 3900 μF.

Micros sp. j.
www.micros.com.pl

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie