Uruchomienie własnej linii produkcyjnej nigdy nie było tak proste

| Technika

Od 1 stycznia 2015 roku firma SMT-TECH oficjalnie poszerzyła swoją ofertę o wynajem linii produkcyjnych. Nowy rodzaj usługi skierowany jest do nowo powstających firm produkcyjnych oraz już istniejących.

Uruchomienie własnej linii produkcyjnej nigdy nie było tak proste

Koncepcja wprowadzenia na polski rynek wynajmu maszyn powstała z chwilą, gdy firma Mirae wypuściła swoją najnowszą serię maszyn typu MR. Urządzenia te jako pierwsze w historii producenta można doposażyć w sposób indywidualny, wybierając elementy niezbędne do przeprowadzenia określonego rodzaju produkcji.

Jednocześnie urządzenia przez cały okres użytkowania można rozbudowywać o nowe akcesoria, jak np. system ZHMD umożliwiający sprawdzenie poprawności odłożenia komponentu na płycie. Dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania 120 szt. podajników oraz montażu elementów na płytkach 700×510 mm w standardzie. Nowe oprogramowanie współpracujące z zewnętrznymi skanerami oraz dające możliwość przeniesienia zarządzania bazą danych na zewnętrzne serwery wspomaga znacząco zarządzanie skomplikowanymi liniami produkcyjnymi.

Posiadanie takiego produktu pozwala na dostosowanie oferty firmy do bardzo małej i bardzo dużej wysokowydajnościowej produkcji. Jednak zawsze pozostaje znane pytanie: jaką formę finansowania projektu zastosować? Czy mają to być kapitały własne firmy, leasing czy kredyt? Bardzo często jest to powód przesuwania terminu zakupu linii produkcyjnej na bliżej nieokreślony termin, który zazwyczaj znajduje się w dalekiej przyszłości.

Właśnie z tego powodu, po kilkuletniej analizie potrzeb rynku oraz w wyniku prowadzenia rozmów z innymi dystrybutorami urządzeń w Europie i po zweryfikowaniu warunków technicznych firma SMT-TECH wprowadza możliwość wynajmu linii produkcyjnej na okres od 12 do 60 miesięcy.

Istotnym atutem takiej oferty jest przede wszystkim bardzo duża elastyczność. Można w ten sposób wybierać pomiędzy maszynami nowymi a używanymi, a także okresowo doposażać wybraną linię w dodatkową liczbę podajników. Nowa usługa skierowana jest nie tylko do firm, które chcą kupić nowe maszyny, ale również do firm, które chciały wymienić użytkowane obecnie automaty na nowsze.

W takich przypadkach SMT-TECH oferuje wykup dotychczasowego sprzętu i zaoferowanie nowszego, który będzie spełniał wszelkie wymagania. Kolejny krokiem nowego podejścia jest ustalenie okresu wynajmu nowej linii produkcyjnej oraz innych dodatkowych warunków. Na czas wynajmu nasi klienci otrzymają pełne wsparcie techniczne z możliwością objęcia urządzeń pakietem darmowych przeglądów serwisowych pozwalających dokładnie zaplanować koszty związane z eksploatacją danej linii.

Po ustalonym okresie wynajmu nasi klienci będą mieli możliwość: oddania linii produkcyjnej, wykupienia urządzeń, dalszego wynajmu na nowych, korzystniejszych warunkach lub wymiany automatów na nowsze, które sprostają nowym wymaganiom w zakresie produkcji. Dla klientów korzystających z długoterminowych wynajmów przewidujemy możliwość wymiany automatów na wydajniejszy nawet w trakcie trwania umowy, jeżeli wolumen produkcyjny przekracza możliwości produkcyjne obecnej linii.

Cele i plany

Głównym celem naszego projektu było ułatwienie firmom elektronicznym podjęcia decyzji o rozpoczęciu własnej produkcji bądź rozbudowie dotychczasowej. Równolegle przez cały rok 2014 prowadziliśmy działania mające na celu podniesienie jakości świadczonych przez nas usług. Zaowocowało to między innymi:

  • otworzeniem magazynów w Estonii i Włoszech, umożliwiając tym samym na życzenie klienta dostawę i instalację maszyn w 7 dni od daty złożenia zamówienia,
  • rozbudowa polskiego magazynu o podstawowe części eksploatacyjne i akcesoria,
  • rozbudowę Autoryzowanego Centrum Serwisowego - dzięki poszerzeniu jego działania na kraje skandynawskie oraz Europę Zachodnią przez podpisanie nowych umów partnerskich,
  • stworzenie programu "Line Plus" dla obecnych użytkowników.

Nasze najbliższe plany na rok 2015 to między innymi:

  • uruchomienie programu krótkoterminowego wynajmu podajników. W założeniu ma to wspierać firmy EMS w realizacji nowych, krótkich zleceń traktowanych jako partie próbne.
  • wprowadzenie do oferty wysoko wydajnych maszyn pick and place, których szybkość układania będzie oscylowała na poziomie 100 tys./cph.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na linie montażowe, szkolenia, wyposażenie ESD i wytwornice azotu.

SMT-TECH
www.smt-tech.pl