Poradnik Pulsonix - elementy biblioteczne

| Technika

Podczas testowania nowego oprogramowania pojawić się może kilka pytań, np. czy po przejściu na Pulsonix możliwe jest korzystanie ze swojej dotychczas utworzonej biblioteki lub czy narzędzie dysponuje własną bazą elementów. Ważne jest, aby obsługa oprogramowania nie sprawiała problemów nowemu użytkownikowi. Na powyższe i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w ramach tego artykułu.

Poradnik Pulsonix - elementy biblioteczne

Pulsonix w standardzie dostarczany jest z zestawem bibliotek. Zawiera ona elementy schematyczne, footprinty oraz modele 3D Pulsonix. Oprogramowanie oferuje w standardzie 80 tys. elementów bibliotecznych gotowych do użycia. Pulsonix importuje je również z innych programów w formacie ASCII - jest to prosty proces, który pozwala na zapis w bibliotekach programu za pomocą Kreatora Importu.

Możliwe jest bezpośrednie tworzenie elementów bibliotecznych podczas pracy nad schematem i projektem PCB (np. po ich konwersji z innego programu lub jeśli nie ma możliwości utworzenia plików ASCII z własnej biblioteki). Ponadto Pulsonix w najnowszej wersji udostępnia bardzo przydatną funkcjonalność, czyli integrację ze stroną "Component Search Engine", na której przedstawianiu skupimy się w ramach tego artykułu.

Aplikacja Library Loader i portal TCSE

Strona The Component Search Engine (TCSE) - http://pulsonix.componentsearchengine.com - to wyszukiwarka komponentów w formacie Pulsonix. Za jej pomocą możliwe jest pobranie aplikacji "Library Loader". Zapewnia ona bezpośrednią integrację z Pulsoniksem, a co za tym idzie umożliwia pobieranie elementów (schematycznych, footprintów czy STEP) bezpośrednio do biblioteki Pulsonix oraz natychmiastowe umieszczenie ich w wykonywanym projekcie.

Komponenty znajdujące się na stronie są już zweryfikowane, więc nie trzeba martwić się o ich poprawność.

Integracja Pulsonix z TCSE - krok po kroku

 • Aby móc korzystać z portalu, należy wejść w podany wcześniej link lub zeskanować kod QR i zarejestrować się, tworząc konto użytkownika.
 • Następnie pobieramy ze strony aplikacje "Library Loader" i wybieramy jej najnowszą wersję. Następnie przechodzimy do zakładki logowania, gdzie należy wpisać swój login oraz hasło.
 • Po zakończeniu procesu pobierania uruchamiamy program instalacyjny.
 • Aplikacja powinna zostać zainstalowana poprawnie - możemy ją odnaleźć pośród swoich programów i uruchomić.
 • Następnie przechodzimy do zakładki logowania (ang. Login) gdzie należy wpisać swój login oraz hasło.
 • Aplikacja zostanie uruchomiona po zalogowaniu. Należy wybrać przycisk "Ustawienia" (ang. Settings), aby zintegrować ją z Pulsonix.
 • W ustawieniach należy ustalić, z jakiej wersji Pulsonix korzystamy. Wymagana jest wersja 9.1. lub nowsza. Wybieramy nazwę biblioteki, w której chcemy zapisać elementy schematyczne, PCB i komponenty. Wcześniej można utworzyć nową na poziomie oprogramowania, lub zapisać w domyślnej bibliotece "user".
 • Klikamy OK, by zintegrować aplikacje z Pulsonix.
 • Możliwe jest teraz pobieranie elementów prosto do swoich bibliotek
 • Sposób korzystania z bazy elementów bibliotecznych "The Component Search Engine" jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę http://pulsonix.componentsearchengine. com/ i w okienku wyszukiwania wpisać interesujący nas komponent.
 • Jeśli takowy istnieje w bazie otrzymamy zestawienie zawierające modele ECAD, dane techniczne, ceny czy dostępność u różnych dostawców
 • Kliknięcie w okno "Cena/Towar" (ang. Price/Stock) umożliwi wybranie i pobranie elementu z wstępnie wypełnionymi atrybutami określonego dostawcy.
 • Kliknięcie w przycisk "Pobierz model ECAD" (ang. Download ECAD Model) spowoduje pobranie wybranego modelu ze strony do biblioteki oraz "na koniec kursora" aby można było od razu położyć go w wybranym miejscu w projekcie. Atrybuty komponentu zostaną automatycznie dołączone.
 • W ten sposób nasz komponent został dodany. Można teraz zmienić jego atrybuty.

W każdej chwili możliwa jest edycja elementów według własnych potrzeb.

 • Aby wyłączyć aplikacje "Library Loader", która działa w tle, należy wyszukać ją w swoim pasku zadań, kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać "Zamknij" (ang. Exit).

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące oferty i licencji. Na oficjalnej polskiej stronie Pulsonix www.Pulsonix.pl mogą Państwo pobrać wersję testową oprogramowania.

Sara Liszka
Evatronix S.A.

www.evatronix.com

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie