100% kontroli na każdym etapie produkcji

| Technika

Aleader to uznany w świecie producent nowoczesnych systemów kontroli optycznej przeznaczonych dla branży elektronicznej. Firma produkuje szeroką gamę maszyn, pozwalających na skuteczną kontrolę wszystkich kluczowych etapów produkcji, począwszy od inspekcji poprawności nałożenia pasty lutowniczej, poprzez kontrolę ułożenia komponentów przed lutowaniem, aż po szczegółową weryfikację zgodności komponentów i poprawności ich zamontowania. i3D.

100% kontroli na każdym etapie produkcji

W ofercie znajdują się również specjalne automaty z kamerą umieszczoną od dołu, przeznaczone do inspekcji aplikacji po lutowaniu na fali. Aby dokładnie dopasować sprzęt do potrzeb klienta. Aleader wykorzystuje w swoich maszynach dwie autorskie technologie: 3D oraz i3D.

Nowoczesne systemy 3D przeznaczone do pracy w linii produkcyjnej

Dla dużej produkcji najlepszym wyborem będą wysokowydajne systemy SPI i AOI, gwarantujące najwyższą jakość obrazowania trójwymiarowego (3D). Systemy te wykorzystują najnowszą technologię opartą o profilometrię faz i autorski system projektorów cyfrowych, zapewniając tym samym szybki, precyzyjny i powtarzalny pomiar wysokości, objętości oraz powierzchni badanych obiektów.

Funkcja autoprogramowania oraz możliwość szybkiego definiowania tolerancji wg standardów IPC powoduje, że proces programowania nie wymaga wysokich kwalifikacji od operatorów – ich trening jest procesem krótkim i prostym, a jakość programów nie jest uzależniona od ich doświadczenia.

i3D – atrakcyjna cenowo inspekcja dwuwymiarowa

Aleader stale rozwija i udoskonala serię urządzeń 2D. W zastosowanej w nich technologii i3D wraz z dwuwymiarowym obrazem powierzchni, dzięki analizie odbicia wielobarwnego światła pod różnymi kątami otrzymujemy informacje o kształcie spoiwa. Systemy Aleader 2D, zarówno inline, jak i offline wyposażone są w szereg precyzyjnych algorytmów, z których na szczególną uwagę zasługuje w pełni zautomatyzowany moduł OCR, umożliwiający skuteczne i szybkie rozpoznawanie znaków alfanumerycznych na nieomal dowolnej obudowie sprawdzanego komponentu.

Zapraszamy do współpracy

Automaty inspekcji optycznej Aleader to część oferty firmy PAKT Electronics. Zainteresowanych współpracą bądź testami maszyn zapraszamy do kontaktu na info@paktel.pl i pod numerem telefonu 513 021 346.

 

PAKT Electronics
www.paktel.pl

Zobacz również