5G uwolni Twój potencjał

| Technika

Sieci 5G zapewniają szybszą i bardziej niezawodną komunikację. Dzięki temu dostarczają wiele nowych możliwości, na przykład na potrzeby Internetu Rzeczy (IoT), autonomicznej jazdy, stacjonarnego szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego i szybszego przesyłania wideo. Możliwości 5G odblokowują nowe modele biznesowe, strumienie przychodów i zapewniają zróżnicowanie usług, co może przełożyć się na zwiększenie średniego przychodu na użytkownika.

5G uwolni Twój potencjał

5G to nie tylko ewolucja łączności LTE zapewniająca użytkownikom końcowym większe szybkości transmisji danych. To także rewolucja prowadząca do kolejnych przełomowych osiągnięć technologicznych. Innym ważnym aspektem jest to, że umożliwia ona połączenie niezliczonej liczby urządzeń. Prognozowany ogromny wzrost sprzętu komunikującego się z usługami i między sobą będzie stanowił duże wyzwanie dla istniejących systemów telekomunikacyjnych pod kątem sieci dosyłowej (backhaul). Wyzwania te obejmują na przykład pojemność, dostępność, opóźnienia i opłacalność.

W jaki sposób Computer Controls będzie Cię wspierać na drodze do 5G?

Testowanie rozwiązań 5G to coś więcej niż tylko weryfikacja błyskawicznej prędkości pobierania, bardzo małych opóźnień i dużej gęstości pokrycia. Kluczową rolę w rozwoju, wdrażaniu i doskonałości operacyjnej powstających sieci 5G odgrywają uproszczone, kompleksowe rozwiązania do testowania warstw 1–7 modelu OSI. Dostarczenie sieci 5G wymaga precyzyjnych pomiarów i rozwiązań zapewniających dogłębny wgląd w sieć, aby wyeliminować ryzyko związane z rozwojem i działaniem 5G w całym ekosystemie.

Nowe standardy 5G i oczekiwania subskrybentów dotyczące jakości obsługi (QoE) zaczynają się od samego rdzenia sieci komórkowej. Nowe możliwości wymagają większej gęstości komórek. Kluczową kwestią przy wdrażaniu nowych urządzeń sieci radiowej (RAN) jest równoważenie wydajności i kosztów. Pomożemy Ci podjąć najlepsze decyzje dotyczące wdrożenia i optymalizacji nowej sieci RAN.

Współistnienie technologii New Radio w komunikacji bezprzewodowej

Upewnij się, że Twoje projekty 5G New Radio (NR) będą działać w sąsiednich pasmach lub w tym samym paśmie częstotliwości, co inne systemy komunikacji bezprzewodowej. Istnieje 5 kwestii dotyczących współistnienia, które należy wziąć pod uwagę celem zapewnienia prawidłowego działania i od współdziałania 5G z LTE, w paśmie nielicencjonowanym, współistnienia w urządzeniu (In-Device Coexistence, IDC) po emisje w paśmie i poza nim oraz współdzielenie pasma 5G z systemami satelitarnymi i radarowymi.

Tworzenie świata 5G

Przygotowaliśmy syntetyczne kompendium informacji dotyczących projektowania i testowania w formie ebooka. Zawiera ono ogólne omówienie technologii 5G i powinno pomóc lepiej zrozumieć rolę poszczególnych elementów ekosystemu 5G. Publikacja koncentruje się na testach i pomiarach (T&M) oraz ich roli w rozwoju technologii. Została przygotowana przez ekspertów firmy Keysight zajmujących się rozwiązaniami 5G i można ją pobrać ze strony www. ccontrols.pl/pl_pl/aplikacje/5g.

Zapewnienie działania 5G

Przyspieszenie testowania w całym przepływie pracy w celu szybszego oddawania urządzeń 5G w ręce klientów.

Producenci urządzeń muszą skutecznie przezwyciężyć te wyzwania, aby wprowadzać swoje produkty na rynek szybciej niż konkurencja. Podobnie jak sztafeta, 5G składa się z czterech sprinterów odpowiadających za urządzenia i projektowanie, zapewnienie zgodności, testy akceptacyjne przez operatora (carrier acceptance testing, CAT) i produkcję. Ściągnij nasz ebook, który zawiera przydatne wskazówki, które pomogą przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek i osiągnąć status pioniera na rynku.

Właściwe testowanie

Testowanie 5G obejmuje testy laboratoryjne oraz po wdrożeniu. Wydajny i zautomatyzowany proces testowania zapewni zespołom operacyjnym przewagę konkurencyjną poprzez zwiększenie ich wydajności, zapewnienie zgodności w zakresie właściwych wyników za pierwszym razem i skrócenie czasu uzyskania przychodów.

Testy w terenie przyszłością technologii 5G

Nie rezygnuj z możliwości ani przenośności — nowoczesne sieci komunikacyjne wymagają wyższych częstotliwości przy szerszych pasmach. Gdy Twoja nowa technologia będzie gotowa do opuszczenia środowiska laboratorium, konieczne będzie przetestowanie sieci w terenie. Niezależnie od tego, czy jesteś wysoko na maszcie, czy w najdalszych zakątkach cywilizacji, potrzebujesz niezawodnego sprzętu pomiarowego, który poradzi sobie w każdych warunkach oraz wykona precyzyjne i wiarygodne pomiary.

Dzięki najbardziej wszechstronnemu, opartemu na oprogramowaniu, zestawowi narzędzi pomiarowych mmWave, dostępnemu w jednym przenośnym przyrządzie FieldFox, możesz wykonywać następujące czynności:

  • weryfikacja instalacji 5G
  • testowanie pokrycia sieci
  • rozwiązywanie problemów związanych z zakłóceniami
  • przeprowadzanie obsługi technicznej

6 podstawowych testów terenowych nowych sieci 5G

Powstające sieci 5G mają zapewnić bezprecedensowe możliwości komunikacyjne. Inżynierowie zajmujący się testami w terenie muszą nauczyć się nowych metod testowania, aby obsługiwać technologie 5G i przeprowadzać modernizacje sieci. Pobierz ze strony www.ccontrols.pl/pl_pl/ aplikacje/5g e-booka "Sześć podstawowych testów terenowych 5G", aby usprawnić następujące procesy w swojej pracy:

  • analiza utraty ścieżki radiowej
  • testy pokrycia stacji bazowej
  • pomiary mocy częstotliwości nośnej dla poszczególnych urządzeń
  • testy pokrycia kanału sterowania OTA (over-the-air)
  • weryfikacja jakości sieci i zachowania wiązek promieniowania
  • ocena wystawienia na działanie pola elektromagnetycznego


Computer Controls Sp. z o.o.
www.ccontrols.pl/pl_pl/aplikacje/5g

Zobacz również