Sony przejmuje pełną kontrolę nad "Sony Ericsson"

Sony przejmie 50-procentowy udział Ericssona w należącej do obydwu firm spółki joint venture. Transakcja o wartości 1,05 mld euro zapewni japońskiemu gigantowi pełną kontrolą nad marką „Sony Ericsson”. Przejęcie 100-proc. udziałów SE umożliwi Sony szybkie zintegrowanie smartfonów z jego szeroką gamą urządzeń elektronicznych powszechnego użytku z dostępem do sieci, w tym tabletów, telewizorów i komputerów osobistych, co przyniesie korzyści klientom oraz przyczyni się do rozwoju firmy.

Posłuchaj
00:00

Ponadto transakcja ta zapewni Sony szeroką umowę ws. wzajemnego licencjonowania praw własności intelektualnej, obejmującą wszystkie produkty i usługi Sony, a także własność pięciu ważnych rodzin patentów związanych z technologią telefonów bezprzewodowych.

"Dziesięć lat temu, gdy utworzyliśmy joint venture łącząc wiedzę Sony w zakresie produktów powszechnego użytku z wiedzą Ericssona w zakresie technologii telekomunikacyjnych, było to bardzo celne posunięcie, które przyczyniło się do rozwoju telefonów wielofunkcyjnych (tzw. feature phone). Teraz czynimy równie logiczne posunięcie polegające na tym, że Sony wykupuje nasz udział w firmie Sony Ericsson i włączą ją do swej szerokiej oferty urządzeń powszechnego użytku. Obecnie zwiększamy nacisk na zapewnienie łączności pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Wykorzystując nasz potencjał badawczo-rozwojowy i najlepsze w branży patenty, chcemy urzeczywistnić koncepcję prawdziwie połączonego świata"- powiedział Hans Vestberg, CEO firmy Ericsson.

MP

Powiązane treści
Sony przygotowuje flagowy model smartfona opartego na Androidzie
Grupowe zwolnienia w japońskich zakładach Sony
Sony i Panasonic rozpoczną produkcję OLED-ów
Sony rezygnuje ze współpracy z Sharpem przy produkcji wyświetlaczy LCD
Sony sprzedał udziały w spółce joint venture Samsungowi za 940 mln dolarów
Nokia Siemens Networks zwolni jedną trzecią pracowników
Sony zamyka pięć kolejnych fabryk w Japonii
Sony zleci produkcję telewizorów LCD Foxconnowi i Wistronowi
Nowe maszyny Sony do montażu SMT w ofercie firmy Ambex
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów