Bumar wybuduje nowoczesną fabrykę broni

Fabryka Broni "Łucznik" powstanie w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na obrzeżach Radomia. Zgodnie z planami zostanie tam utworzone zaplecze biurowo-socjalne, nowa hala produkcyjna oraz strzelnica. Produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć już w przyszłym roku.

Posłuchaj
00:00

Bumar konsekwentnie, przy wsparciu MSP i ARP, realizuje swoją strategię rozwoju zaplecza technologiczno-produkcyjnego skupionego w Grupie. Ma to umożliwić wzrost konkurencyjności i produkcję najbardziej zaawansowanych technologicznie wyrobów dla Polskich Sił Zbrojnych i klientów zagranicznych.

Jest to kolejny, po dokapitalizowaniu Bumaru z przeznaczeniem na prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe nowych wyrobów obronnych, etap rozwoju potencjału technologicznego firmy.

Michał Pieniążek

źródło: Bumar

Powiązane treści
Polski Holding Obronny zamiast Grupy Bumar
Dobre wyniki finansowe Bumaru za 2012 rok
Bumar wyposaży siły powietrzne Peru
Bumar rozpoczął współpracę z PW i WAT w zakresie R&D
Bumar podpisał kontrakt na 275 milionów dolarów
Polska i Rumunia wspólnie zbudują tarczę. Bumar podpisał umowę z rumuńską firmą UTI
Bumar przeznaczy 300 mln zł na cztery nowe dywizje
Bumar dostaje 400 mln zł na rozwój
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Komputery kwantowe to wciąż odległa przyszłość - ale coraz bardziej konieczna
Projektowanie i badania
Nowy zasób online dla płytek i zestawów ewaluacyjnych do systemów wbudowanych oraz narzędzi
Produkcja elektroniki
Zintegrowane rozwiązania SMT Panasonica
Komponenty
80% przychodów z sektora B2B - rozwój dzięki konsekwentnemu ukierunkowaniu na klienta
Optoelektronika
AI z prędkością światła staje się faktem - fotonika otwiera drogę do sprzętu nowej generacji
Produkcja elektroniki
Coraz większy udział materiałów polimerowych w zaawansowanym pakowaniu chipów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów