Ramtron ponownie odrzuca ofertę Cypress Semiconductor

Po szczegółowym zapoznaniu się z propozycją Cypress Semiconductor, Ramtron odrzucił ofertę zakupu firmy, tłumacząc decyzję zbyt niską ceną oraz interesem akcjonariuszy. Cypress był gotowy zapłacić za producenta pamięci FRAM blisko 86 mln dolarów, jednak zarząd spółki pozostał nieugięty. - Oferta nie odzwierciedla rzeczywistej wartości firmy i nie leży w najlepszym interesie jej udziałowców, czytamy w oświadczeniu.

Posłuchaj
00:00

Jednocześnie władze spółki podkreśliły, że nie wykluczają ewentualnej sprzedaży firmy, ale wcześniej chcą zapoznać się z innymi możliwościami. Cypress Semiconductor już po raz drugi próbuje przejąć Ramtrona – pierwsza oferta została złożona w marcu ubiegłego roku, ale wtedy zarząd również negatywnie rozpatrzył propozycję zakupu.

Ramtron, jako producent pamięci FRAM, ściśle współpracuje z innymi dostawcami półprzewodników, takimi jak Samsung, Texas Instruments czy Toshiba. W I kw. bieżącego roku firma wypracowała zysk netto o wartości 445 tys. dol. przy dochodach ze sprzedaży rzędu 15 mln. dol.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Cypress i Spansion ogłaszają fuzję wartą 4 mld dolarów
Cypress kończy IV kwartał na minusie
Ramtron i TI idą w kierunku FRAM
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów