Montażem "zabójcy" iPada zajmie się tajwański Pegatron Technology

Z informacji, do jakich dotarł serwis DigiTimes wynika, że montażem Surface’a - pierwszego tabletu Microsoftu zaprezentowanego kilka dni temu w Los Angeles - zajmie się firma elektroniczna Pegatron Technology. Tajwańczycy mają spore doświadczenie w produkcji tego typu urządzeń, ponieważ wykonują m.in. iPady dla Apple. Tablet o przekątnej 10,6" będzie produkowany w dwóch wariantach: z procesorem x86 Intel Core i5 Ivy Bridge oraz Nvidia Tegra 3, opartym na architekturze ARM.

Posłuchaj
00:00

Innowacyjna klawiatura Touch Cover w nowym tablecie Microsoftu ma grubość zaledwie 3mm

Cena pierwszego, droższego modelu z zainstalowanym systemem Windows 8 Pro ma wynieść co najmniej 799 dol., natomiast wersja z Windows RT oparta na mniej wydajnym ARM-ie będzie kosztować ok. 599 dol. Eksperci zaznaczają jednak, że są to na razie orientacyjne ceny i najprawdopodobniej zostaną delikatnie zwiększone.

Surface ma być bezpośrednią konkurencją sprzedającego się jak ciepłe bułeczki iPada. Tablet Microsoftu trafi na półki sklepowe jesienią tego roku.


Michał Pieniążek

Powiązane treści
Foxconn wyprodukuje 55 do 60 mln tabletów, Pegatron o połowę mniej
Zła passa Microsoftu - największy spadek cen akcji od 13 lat
Pegatron zapowiada 10% wzrost obrotów w II kwartale
Qualcomm porzuca technologię wyświetlacza Mirasol
Czterordzeniowy procesor mobilny Exynos w najnowszym smartfonie Galaxy S III
Trzy miliony iPadów w trzy dni
Apple ponownie podniósł poprzeczkę wraz z premierą iPada 3
Kindle Fire zagrożeniem dla iPada
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Aktualności
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Aktualności
Nowa wizja transformacji cyfrowej – COCUS i Panasonic
Produkcja elektroniki
Popyt na sprzęt do produkcji wyznacznikiem stanu branży
Zasilanie
Nowy moduł Semikron Danfoss z tranzystorami ROHM 2kV SiC MOSFET zwiększa wydajność systemów solarnych SMA
Projektowanie i badania
IQM zainstaluje pierwszy w Polsce komputer kwantowy
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów