Trzy miliony iPadów w trzy dni

Ubiegły weekend okazał się rekordowy dla firmy z Cupertino. Od piątku do poniedziałku udało jej się sprzedać ponad 3 mln nowych iPadów, poinformował obecny szef Apple, Tim Cook. Jest to niewątpliwy sukces biorąc pod uwagę, że pierwszy iPad, zaprezentowany światu w 2010 r., osiągnął taką samą sprzedaż dopiero po 80 dniach.

Posłuchaj
00:00

Jak podkreślają przedstawiciele Apple, była to najlepsza premiera tabletu w historii firmy. Dla porównania ostatni model iPhone’a o oznaczeniu 4S w ciągu pierwszego weekendu sprzedał się w ilości 4 mln sztuk.

iPad trzeciej generacji został zaprezentowany światu 7 marca tego roku. Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim doskonałym 9,7-calowym ekranem dotykowym Retina Display o rozdzielczości 2048x1536 px, dwurdzeniowym układem A5X zawierającym wydajny procesor graficzny oraz obsługą technologii LTE.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Qualcomm porzuca technologię wyświetlacza Mirasol
Montażem "zabójcy" iPada zajmie się tajwański Pegatron Technology
Polacy opatentowali elektroniczną kostkę do gry
Apple ponownie podniósł poprzeczkę wraz z premierą iPada 3
Apple wybuduje ogromną instalację fotowoltaiczną do zasilania serwerowni
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Od samochodów elektrycznych do serwerowni AI - jak innowacje 800 V redefiniują architekturę centrów danych
Komponenty
GigaDevice dostarczy komponenty dla platform samochodowych firmy Tury
Projektowanie i badania
Łukasiewicz stawia na rozwój krajowej elektroniki. Nowe Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego otwarte w Warszawie
Pomiary
Rynek ADAS zmierza ku wartości 66 miliardów dolarów
Zasilanie
Mouser Electronics i EPC ogłaszają umowę dystrybucyjną obejmującą rozwiązania zasilania eGaN
Projektowanie i badania
Creotech Quantum pozyskuje 81,2 mln zł na rozwój technologii
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów