Philips Electronics zapowiedział dodatkowe zwolnienie 2,2 tys. pracowników

Decyzja dotyczy nierentownych działów sprzętu medycznego i oświetlenia oraz powiększa program redukcji kosztów do 1,1 mld euro docelowo w 2014 r. Jak zapowiedział na konferencji prasowej w Amsterdamie prezes Philipsa Frans van Houten w tym roku spółka chce zaoszczędzić w ten sposób 50 mln euro.

Posłuchaj
00:00

- Już od lipca obserwujemy, że sytuacja gospodarcza jest gorsza, niż przewidywaliśmy, i te decyzje są konieczne dla utrzymania naszej elastyczności i konkurencyjności - powiedział van Houten.

Od początku roku Philips zapowiedział zwolnienie 4,5 tys. pracowników. Również jego rywale, tacy jak Siemens, systematycznie redukują koszty, bo niemal wszędzie na świecie, a zwłaszcza w strefie euro, spada popyt na elektronikę. Na koniec ub.r. Philips zatrudniał prawie 122 tys. pracowników, z czego 44 proc. przy produkcji sprzętu oświetleniowego, a 31 proc. sprzętu medycznego.

źródło: parkiet.com

Powiązane treści
Philips rezygnuje z działu oświetleniowego
Philips i Optogan stworzyli spółkę JV na rosyjski rynek
Trudna sytuacja Philipsa. Pracę straci 4,5 tys. osób
Obroty oddziału LED Philipsa wyniosły 14% obrotów Philips Lighting
Philips sprzedaje Assembleona
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów