Bank BPH jako pierwszy w Europie wprowadza technologię biometryczną

W dzisiejszych czasach, aby dostać się do swoich pieniędzy trzymanych na koncie, trzeba posiadać kartę płatniczą i znać do niej kod PIN albo wylegitymować się w placówce banku. Jest to czasochłonne i łatwo tu o pomyłkę. Dlatego właśnie Bank BPH wprowadził biometrie do sprawdzania tożsamości.

Posłuchaj
00:00

Rozwiązanie Hitachi Finger Vein

Biometria jest techniką rozpoznawania klienta na podstawie unikalnych cech naszych organizmów. Najbardziej znaną metodą jest skanowanie linii papilarnych. Niestety w tym wypadku łatwo "podrobić" taki podpis.

Władze BPH wybrały do tego celu metodę sprawdzania naczyń krwionośnych w naszym palcu. Sposób jest szybki i nie da się go oszukać, ponieważ do sprawdzenia autentyczności potrzebny jest żywy palec, o czym wspominał wiceprezes banku.

- To bardziej bezpieczne niż identyfikacja na podstawie linii papilarnych, które można zostawić np. na szklance - mówi Krzysztof Nowaczewski, wiceprezes Banku BPH. - Dzięki identyfikacji biometrycznej klient nie będzie musiał nosić ze sobą karty, dowodu osobistego czy innego dokumentu, by móc skorzystać z usług banku, a w przyszłości wypłacać gotówkę z bankomatu.

Taka metoda pozwoli bankowi zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a klientom usprawnić pobieranie pieniędzy.

BPH zamierza od przyszłego roku wprowadzać bankomaty ze skanerami biometrycznymi i docelowo planuje wymienić wszystkie maszyny w to unowocześnienie. - To proces bardzo kosztowny, dlatego będzie przebiegał stopniowo - tłumaczy Nowaczewski.

- Oczekujemy, że w ciągu dwóch lat około 70% naszych klientów przejdzie na identyfikację biometryczną. Po niespełna dwóch miesiącach mamy ok. 300 takich klientów w tylko dwóch oddziałach bankowych - dodaje wiceprezes Krzysztof Nowaczewski.

źródło: forsal.pl

Powiązane treści
Apple współpracuje z TSMC przy produkcji biometrycznych czujników
Chiński rynek biomedycznych układów MEMS szybko rośnie
Foxconn rozwinie działalność na rynku biomedycznym
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów