Bank BPH jako pierwszy w Europie wprowadza technologię biometryczną

W dzisiejszych czasach, aby dostać się do swoich pieniędzy trzymanych na koncie, trzeba posiadać kartę płatniczą i znać do niej kod PIN albo wylegitymować się w placówce banku. Jest to czasochłonne i łatwo tu o pomyłkę. Dlatego właśnie Bank BPH wprowadził biometrie do sprawdzania tożsamości.

Posłuchaj
00:00

Rozwiązanie Hitachi Finger Vein

Biometria jest techniką rozpoznawania klienta na podstawie unikalnych cech naszych organizmów. Najbardziej znaną metodą jest skanowanie linii papilarnych. Niestety w tym wypadku łatwo "podrobić" taki podpis.

Władze BPH wybrały do tego celu metodę sprawdzania naczyń krwionośnych w naszym palcu. Sposób jest szybki i nie da się go oszukać, ponieważ do sprawdzenia autentyczności potrzebny jest żywy palec, o czym wspominał wiceprezes banku.

- To bardziej bezpieczne niż identyfikacja na podstawie linii papilarnych, które można zostawić np. na szklance - mówi Krzysztof Nowaczewski, wiceprezes Banku BPH. - Dzięki identyfikacji biometrycznej klient nie będzie musiał nosić ze sobą karty, dowodu osobistego czy innego dokumentu, by móc skorzystać z usług banku, a w przyszłości wypłacać gotówkę z bankomatu.

Taka metoda pozwoli bankowi zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a klientom usprawnić pobieranie pieniędzy.

BPH zamierza od przyszłego roku wprowadzać bankomaty ze skanerami biometrycznymi i docelowo planuje wymienić wszystkie maszyny w to unowocześnienie. - To proces bardzo kosztowny, dlatego będzie przebiegał stopniowo - tłumaczy Nowaczewski.

- Oczekujemy, że w ciągu dwóch lat około 70% naszych klientów przejdzie na identyfikację biometryczną. Po niespełna dwóch miesiącach mamy ok. 300 takich klientów w tylko dwóch oddziałach bankowych - dodaje wiceprezes Krzysztof Nowaczewski.

źródło: forsal.pl

Powiązane treści
Apple współpracuje z TSMC przy produkcji biometrycznych czujników
Chiński rynek biomedycznych układów MEMS szybko rośnie
Foxconn rozwinie działalność na rynku biomedycznym
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
DigiKey sponsoruje KiCad
Aktualności
Nowość na platformie Wamtechnik B2B – ogniwa litowe i baterie alkaliczne już dostępne!
Mikrokontrolery i IoT
MPLAB PICkit Basic – budżetowy debuger od Microchip z możliwościami klasy premium
Mikrokontrolery i IoT
Infineon i RT-Labs zintegrowali sześć kluczowych protokołów komunikacji przemysłowej z mikrokontrolerami XMC7000
Komunikacja
Leuze wprowadza nowe skanery laserowe LiDAR do precyzyjnego pomiaru konturów
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów