IBM otworzył w Polsce nowe centrum przetwarzania danych

Nowe Data Center firmy IBM uruchomione w Błoniu w okolicach Warszawy należy do najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych tego typu centrów w Polsce. To trzeci tego typu ośrodek obliczeniowy IBM w Polsce. Centrum zajmuje powierzchnię około 3500 m². Oddany do użytku budynek posiada klasę IBM LEVEL 3. Został zaprojektowany i wykonany zgodnie ze standardami gwarantującymi najwyższy poziom bezpieczeństwa fizycznego: ogniowego, zalewowego i wybuchowego.

Posłuchaj
00:00

Centrum przetwarzania danych IBM zostało zaprojektowane zgodnie z wymogami ekologicznymi tzw. green data centers. Rozwiązania takie jak freecooling, buforowy magazyn zimnej wody, wykorzystanie generowanej energii do ogrzewania pomieszczeń decydują o tym, że ośrodek ma możliwie minimalny wpływ na środowisko zewnętrzne.

Ośrodek spełnia rygorystyczne wymagania norm i certyfikatów w zakresie ochrony przed włamaniem, szczelności przed dymem, ochrony przed wnikającą wodą, tłumienia pól elektromagnetycznych, szczelności przed wodą gaśniczą, szczelności pyłowej, odporności na wstrząsy udarowe, eksplozję oraz innych. Pomieszczenie przeznaczone na sprzęt IT zostało zbudowane z wykorzystaniem najwyższej klasy technologii Rittal (dawniej Lampertz). To największa hala IT na świecie wybudowana w tej technologii.

- W erze gwałtownego przyrostu danych, firmy stają przed wyzwaniem efektywnego zarządzania i eksploatacji swoich systemów IT. Nowoczesny ośrodek obliczeniowy IBM w podwarszawskim Błoniu jest odpowiedzią na potrzeby firm w obszarze zapewnienia niezawodności działania, wiarygodności i bezpieczeństwa przetwarzanych operacji - mówi Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. - Cieszymy się, że to właśnie w Polsce z sukcesem realizowane są tej klasy inwestycje, co świadczy również o ważności rynku polskiego dla IBM oraz jest odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na moc obliczeniową naszych klientów.

IBM zrealizował już na świecie ponad 1000 projektów budowy modularnych centrów danych. W porównaniu do tradycyjnych ośrodków tego typu pozwala to klientom na oszczędności rzędu 30% w skali roku.

źródło: IBM

Powiązane treści
IBM zaprzecza doniesieniom o masowych zwolnieniach
IBM rozważa sprzedaż półprzewodnikowego biznesu
Lenovo przejmie serwerowy biznes IBM
IBM zastosuje rdzenie ARM w układach ASIC do infrastruktury sieciowej
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe będzie miało nową siedzibę
W Toruniu uruchomiono centrum przetwarzania danych Exea Data Center
Solorz-Żak wejdzie na rynek centrów danych
Rozbudowa katowickiego centrum przetwarzania danych
Deutsche Telekom otwiera centrum danych w Katowicach
Facebook zainwestuje miliard dolarów w pierwsze azjatyckie centrum danych w Singapurze
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów